Słodkie prezenty - Sprawdź

Zamów kwiaty na dziś
masz na to jeszcze:

Każdego roku istnieje wiele świąt, podczas których możemy, choć na chwilę się zatrzymać i obdarować prezentem naszych najbliższych. Jedne z takich dni przypadają już na sam początek każdego roku i dla wielu z nas są to bardzo wyjątkowe chwile. Mowa oczywiście o 21 i 22 stycznia, a dokładniej chodzi o obchody Dnia Babci i Dziadka. Jak każde święta tego typu, nie powinny być one oczywiście jedynym pretekstem, do obdarowania prezentami najbliższych, jednak warto zapisać sobie te dni i zaplanować coś wyjątkowego. To bardzo szczególne momenty, dzięki którym możemy w piękny sposób podziękować naszym Dziadkom, za wszystkie cudowne lata i ogromne serce, jakie włożyli w nasze wychowanie. Tradycja obchodów Dnia Babci i Dziadka ma wieloletnie korzenie w naszej historii, a fakt ten chyba nie dziwi już obecnie nikogo. Dziadkowie są bardzo ważną częścią każdej rodziny, dlatego w tych wyjątkowych dniach, warto jest szczególnie zadbać o ich uśmiech i obdarować ich wyjątkowymi prezentami. Idealnym rozwiązaniem, który zawsze się sprawdza i gwarantuje radość każdego obdarowanego, są pięknie dobrane kwiaty.

Na jakie kwiaty powinniśmy się zdecydować z okazji Dnia Babci i Dziadka?

Nie ma chyba osoby, która nie ucieszyłaby się z otrzymania pięknego bukietu kwiatów. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn i nie ma tu szczególnego znaczenia wiek solenizanta. Jest to bardzo sprawdzony i jednocześnie gustowny prezent, który pasuje do każdej okazji. Zamiast godzinami zastanawiać się nad idealnym prezentem, który uszczęśliwi kochanych Dziadków i ryzykować nieudanym zakupem, który może być niestosowny nie tylko do samej okazji. Postawmy więc na sprawdzony pomysł. Tym bardziej, że kwiaty mogą być czymś więcej, niż tylko ładnym prezentem. W odpowiedni sposób dobierając poszczególne elementy bukietu, jak i koloru roślin i ich zapachu, możemy przekazać nasze uczucia, względem obdarowanych osób.  

Mówi się, że nie ma dwóch identycznych bukietów, tak samo, jak nie ma dwóch takich samych kwiatów. W jaki sposób zatem dobrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka? Możliwości jest oczywiście wiele. Tak samo, jak intencji każdej z roślin. Do wyboru mamy oczywiście wspaniałe bukiety, ale idealnie sprawdzają się także pojedyncze kwiaty, jak również rośliny doniczkowe, które na długo będą przypominały o tym dniu. Wybór odpowiednich kwiatów najlepiej jest dostosować do indywidualnych preferencji ukochanej osoby. Nic bowiem nie cieszy tak, jak otrzymanie uwielbianego przez nas kwiatka i wiedza, że nasi bliscy o tym pamiętali. Jeżeli chcemy przekazać coś więcej naszym prezentem, albo wspomóc  się sprawdzonymi pomysłami, to możemy posiłkować się aktualnymi inspiracjami. Oto kilka przykładów, które sprawdzają się podczas Dnia Babci i Dziadka:

Tulipany – to doskonały wybór, biorąc pod uwagę czas, na który przypadają oba święta. Mimo, iż przyjęło się, że są kojarzone ze świętem kobiet, to bogactwo kolorów pozwala nam na dobranie ich do każdej sytuacji. Znaczenie tulipanów zmienia się, wraz z ich poszczególnymi kolorami i odcieniami. Warto jest więc odpowiednio dobrać kolory kwiatów, do przekazywanych uczuć, oraz intencji. W przypadku Dziadków, najlepiej sprawdzą się kwiaty różowe lub fioletowe.

Róże – nie da się ukryć, że to jedne z najpopularniejszy kwiatów, jednocześnie nadających się na każdą okazję i okoliczność. Szerokie zastosowanie tych kwiatów sprawia, że doskonale sprawdzają się jako pojedyncze rośliny, ale również w okazałych bukietach, a także w popularnej ostatnio formie kompozycji w koszu, lub ozdobnym pudełku. Do wyboru mamy kwiaty różnej długości, w wielu odmianach, również kolorystycznych, dlatego nie powinniśmy mieć problemu, z dobraniem odpowiednich roślin. Wybierając odpowiedni kolor tych kwiatów, najlepiej sugerować się upodobaniem osób obdarowanych. Możemy także stworzyć bukiet, zawierający kilka kolorów tych pięknych kwiatów. Jakikolwiek rodzaj nie wybierzemy, jest to zawsze wybór uniwersalny, niewymagający specjalnego upiększenia.

Słoneczniki – to doskonały wybór, biorąc pod uwagę styczniowe chłody. Kwiaty słonecznika są bowiem odporne na niską temperaturę, co dodatkowo gwarantuje ich trwałość. Szczególnie, gdy jesteśmy zmuszeni wystawić je na takie działanie. Mogą być wręczane zarówno, jako pojedyncze okazy, ale również świetnie prezentują się w ozdobnych bukietach. Same kwiatostany są dość duże, więc jeżeli nie chcemy przesadzić z rozmiarem kompozycji, możemy zdecydować się na odmianę karłowatą tych roślin. Bez względu na formę i ilość samych kwiatów, możemy mieć pewność, że sprawią radość i szczęście, a ich słoneczny kolor, pozwoli wnieść trochę ciepła do domu.

Storczyki – niezwykle okazałe i dekoracyjne rośliny. Przyzwyczailiśmy się do ich odmian doniczkowych, co również jest doskonałym wyborem przy takiej okazji, jednak występują one także w formie kwiatów ciętych. Idealnie pasują do każdego wnętrza i potrafią zachwycić swoim pięknem każdego, kto jest nimi obdarowany. Każda Babcia i każdy Dziadek z pewnością docenią ich klasę, a decydując się na te konkretne kwiaty, możemy użyć ich, jako uzupełnienie większej kompozycji, bowiem doskonale pasują i komponują się z innymi roślinami.

Gerbery – pomimo różnych opinii na temat tych kwiatów, są one bardzo piękne i wyrażają bardzo ciepły rodzaj uczuć. Wielu z nas pamięta ich ogromną popularność jeszcze kilkanaście lat temu. Ten trend znowu wraca, szczególnie dzięki wytrzymałości tych kwiatów. Jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, to mogą cieszyć oczy naszych dziadków jeszcze przez kilka tygodni.

Lilie – niezwykle wonne kwiaty, które wnoszą nie tylko elegancję, ale także bardzo intensywny zapach. Kupując je, przekazujemy ogromny szacunek i wdzięczność osobom, którym wręczamy te majestatyczne kwiaty. Z racji tego, iż są to rośliny dość okazałe, najlepiej sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”.

 

Nie musimy oczywiście ograniczać się do jednego rodzaju kwiatów. Doskonałym pomysłem jest także kompozycja, składająca się kilku, a nawet kilkunastu roślin. Ta sama zasada dotyczy kolorów i odmian. Wprowadzając większą rozmaitość odmian, zapewniamy naszemu prezentowi ciekawą różnorodność. Nie wszystkie uczucia dadzą się bowiem wyrazić tylko w jednym rodzaju kwiatów, albo jednym odcieniu kolorystycznym. Warto pamiętać przy tym, aby kwiaty, którymi raczymy obdarować ukochaną Babcię i Dziadka, były im w jakiś sposób bliskie. Na pewno większość osób zna gust swoim dziadków, a jeżeli nie, to możemy zawsze posiłkować się wiedzą naszych rodziców. Ich rada może być bardzo cenna. Jeżeli decydujemy się na bukiet z drobniejszych kwiatów, możemy ubogacić go wszelkimi dekoracyjnymi dodatkami (różnego rodzaju wstążkami, kokardami), a także roślinami upiększającymi.

 

Kwiaty z sercem i od serca

Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na pięknie i efektownie prezentujący się bukiet, czy też postawimy na trwalszy kwiat doniczkowy. Wybór kwiatów, jako prezent dla troskliwych Babci i Dziadka, zawsze będzie sprawdzonym pomysłem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Przy każdej  tego typu okazji, zawsze na pierwszym miejscu jest nasza pamięć o ukochanych. Jeżeli dodamy do tego ogromną mnogość ukrytych intencji i znaczenia każdego kwiatka i ich kolorów, to otrzymamy wielowymiarowy prezent, który sprawi naszym bliskim ogromną radość, a niejednokrotnie przywoła miłe wspomnienia.

Nie zaszkodzi, jeżeli do takiego bukietu, dodamy osobisty liścik z życzeniami, który dopowie to, czego nie potrafimy wyrazić w normalny sposób.

Bez obaw. W wyborze odpowiedniego kwiatka pomogą nam nie tylko floryści w kwiaciarniach, ale także wyspecjalizowane kwiaciarnie internetowe. To rozwiązanie szczególnie ważne dla osób, które z wielu powodów, nie mogą osobiście obdarować kwiatami swoich bliskich, a także dla tych, którzy obawiają się, iż ich prezent nie przetrwa ciężkich warunków pogodowych, które nie rzadko zdarzają się w tym okresie. Dostawa z takiej internetowej kwiaciarni z pewnością w bezpieczny sposób dostarczy wybrane kwiaty. O całość dbają specjaliści, którym w równym stopniu zależy, na końcowym efekcie, czyli perfekcyjnie skomponowanym bukiecie. Skorzystanie z takiej możliwości pozwala nam, na dopilnowanie w najdrobniejszym stopniu tej ważnej chwili, również z drugiego końca świata.  

Zobacz również:

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na walentynki - sprawdź co proponujemy

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Stroiki na Boże Narodzenie

Top 10 bukietów na Dzień Matki

Jak zrobić stroik świąteczny?

Prezenty na dzień babci i dziadka

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa