Dostarczamy kwiaty w niedzielę!


Koniec stycznia to czas, gdy nasza pamięć kieruje się ku dziadkom. To właśnie wówczas, a dokładnie 21 i 22 stycznia przypada Dzień Babci i Dziadka. W te dwa dni udajemy się do dziadków i wspólnie z nimi spędzamy ten czas. Pozostaje zadać sobie pytanie, jaki prezent dać na dzień babci i dziadka?

Co więc podarować na Dzień Babci i Dziadka?

Pomysły mogą być różne, tak jak i różne są nasze babcie. Jedne są bardzo aktywne, inne z kolei lubią w spokoju posiedzieć w domu przy kawie i ciastku. Dlatego też prezenty mogą być różne i powinny być dopasowane do charakteru naszych dziadków. Aktywna i nowoczesna babcia z chęcią uda się do spa, czy pójdzie z wnuczkiem do kina lub teatru. Ktoś z nas z kolei na pewno ma babcię, która uwielbia perfumy. są też babcie, które chciałyby dostać bombonierkę czekoladek, przy których może pogawędzić z bliskimi.

Co na prezent od dzieci?

Dobrym pomysłem na prezent od małych dzieci jest własnoręcznie wykonana (lub przy niewielkiej pomocy rodziców) laurka dla babci lub dziadka, w której  można zamieścić życzenia lub wierszyk dla babci i dziadka. Chętne dzieci mogą również pięknie wyrecytować wiersz, co mile zaskoczy babcię. Gotowych wierszyków jest bardzo dużo, jak chociażby:

Życzę Tobie, Babciu miła,
byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
Życzę Ci, Babuniu, życia najdłuższego,
pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!

Warto jednak zaskoczyć dziadków i ułożyć spersonalizowaną treść, co zapadnie w pamięć na długo.

A może kwiaty?

Zawsze dobrym pomysłem są kwiaty, które ucieszą każdą babcię i dziadka. Można je dostarczyć osobiście lub zamówić w kwiaciarni z dowozem do domu babci i dziadka. Szczególnie ta druga opcja zyskuje bardzo wielu zwolenników w czasach gdy sami rozjeżdżamy się po świecie i dzielą nas od babci czy dziadka setki a nawet tysiące kilometrów.

Powiedzmy jeszcze parę słów na temat, jakie kwiaty wybrać na dzień babci i dziadka. Dużą popularnością cieszą się storczyki doniczkowe, które kwitną przed długie lata. Dzięki temu będą długo cieszyć oko a nasza babcia będzie stale o nas pamiętać. Z kwiatów ciętych dla babci nasi Klienci najczęściej wybierają bukiety mieszane stonowane kolorystycznie głównie w odcieniach różu. Taki bukiet jest bardzo elegancki. Dla aktywnych babci warto wybrać jednak bukiet kolorowy, który jest zdecydowanie bardziej radosny. Dobrym pomysłem są zawsze róże, które uwielbiają prawie wszystkie babcie. Z uwagi na zimową aurę panująca w styczniu nie proponujemy jedynie kwiatów anturium, które źle znoszą kontakt z mrozem.

Dla dziadka proponujemy również bukiety mieszane jedynie w innej kolorystyce. Tutaj najbardziej cieszą oko kwiaty w odcieniach koloru pomarańczowego.

Dobrym uzupełnieniem bukietów zarówno dla babci jak i dla dziadka są słodkości, wszelkie bombonierki oraz kawa, którą będą mogli pić w późniejszym czasie i wspominać spotkanie z wnukami.

Podsumowując, pomysłów na prezent dla babci i dziadka jest na prawdę wiele. Są te bardziej tradycyjne jak kwiaty, jak i te dla nowoczesnych babci jak wejściówka do spa czy na masaż. Należy jednak pamiętać, że babcie najbardziej cieszą się na widok swoich wnuków, więc to nasza wizyta jest dla nich najpiękniejszym darem.

Zobacz również:

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na walentynki - sprawdź co proponujemy

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Stroiki na Boże Narodzenie

Top 10 bukietów na Dzień Matki

Jak zrobić stroik świąteczny?