Słodkie prezenty - Sprawdź

Gratulacje

Ty też pogratuluj! Odpowiedni prezent by pogratulować zdanego egzaminu, awansu lub zaręczyn znajdziesz u nas. Możesz do kwiatów dodać słodki upominek, by jeszcze bardziej uszczęśliwić obdarowaną osobę.

1 z 2
Kwiaciarnia Laflora - Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet z goździków
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Tajemnicza niespodzianka
Zawsze darmowa dostawa!
Tajemnicza niespodzianka
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Niespodzianka
Zawsze darmowa dostawa!
Niespodzianka
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
139,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiosenne kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Wiosenne kwiaty
149,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Powiew poranka
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew poranka
149,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Różana elegancja
Zawsze darmowa dostawa!
Różana elegancja
155,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet z lilii
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z lilii
159,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet radosna chwila
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosna chwila
159,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet białych róż
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet białych róż
319,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty gratulacyjne

Gratulacje to składanie najszczerszych wyrazów uznania drugiej osobie z jakiegoś konkretnego powodu. Powodów do złożenia gratulacji jest wiele. Może to być zdanie egzaminu w szkole, dostanie awansu w pracy, otrzymanie nagrody lub narodziny dziecka. Gratulacje mogą być złożone w formie oficjalnej lub swobodnej. Wszystko zależy, komu i czego gratulujemy. Wraz z pięknymi słowami można przekazać również kwiaty gratulacyjne. Wręczenie kwiatów z tej okazji jest szczególnie miłym gestem. Oznacza to, że pamiętasz o danej osobie oraz cieszysz się z osiąganych przez nią sukcesów.  

Jakie kwiaty gratulacyjne wybrać?

Bardzo dobrym i coraz bardziej popularnym pomysłem, aby komuś pogratulować jest wręczenie z tej okazji kwiatów. Nic tak nie poprawia humoru jak cudowna kompozycja ze świeżych kwiatów. Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty gratulacyjne wybrać, to po przeczytaniu tego artykułu odpowiedź nasunie Ci się sama. Kwiaty cięte z całą pewnością będą dobrym wyborem. Można z nich stworzyć przepiękne kompozycje, które spodobają się osobie obdarowywanej. Polecamy, aby bukiet z okazji gratulacji był jak najbardziej mieszany. Dzięki temu symbolika poszczególnych kwiatów nie będzie aż tak istotna. Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem kompozycji z kwiatów mieszanych, może warto się zastanowić nad tulipanami. Są to oczywiście kwiaty, których nie zdobędziesz o każdej porze roku, ale od stycznia do kwietnia nie powinno być problemu z ich dostępnością. Tulipany w kolorze żółtym, różowym i fioletowym świetnie sprawdzą się, jako prezent, kiedy chcesz komuś pogratulować. Kolejnym sezonowym kwiatem, który pięknie się prezentuje jest słonecznik. Ma on dwa znaczenia. Z jednej strony może oznaczać dumę, niewdzięczność i pychę, zaś z drugiej ciepło i szczęście. Słoneczniki są uznawane za kwiaty podnoszące nas na duchu oraz za takie, które przypominają słoneczne dni. Możesz również pogratulować komuś zakupu nowego mieszkania. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą rośliny doniczkowe. Odpowiednio pielęgnowane będą gościły w domu przez długie lata. W kwiaciarniach jest bardzo duży wybór kwiatów doniczkowych. Najpopularniejszy jest oczywiście storczyk, którego wielkość możesz wybrać w zależności od budżetu, jaki chcesz przekazać na tę okazję.

Jaki kolor kwiatów gratulacyjnych wybrać?

Wybierając kwiaty gratulacyjne unikaj koloru czerwonego. Jest to kolor, który oznacza namiętną miłość i jest raczej zarezerwowany dla zakochanych. Dlatego też, czerwone róże, jako kwiaty gratulacyjne dla osoby, którą tylko lubimy nie są dobrym pomysłem. Bukiety mieszane można wybrać jak najbardziej kolorowe, albo pastelowych barwach. W tym przypadku kolorystyka jest dowolna, ważne, aby taka kompozycja wyglądała pięknie. Wspominaliśmy wcześniej o tulipanach, a dokładnie o tulipanach w trzech kolorach. Nie bez powodu zostały wymienione barwy. Żółty kolor powoli wraca do łask. Kojarzony kiedyś z rozczarowaniem, zdradą, czy zazdrością. Teraz żółty tulipan rozświetla dzień, nadaje mu optymistycznego nastroju oraz promienności. Różowe kwiaty świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz złożyć komuś serdeczne życzenia. Jest to idealny kolor kwiatów, aby pogratulować sukcesu w szkole lub w pracy. Fioletowy kolor kiedyś był zarezerwowany dla arystokracji. Jest on symbolem elegancji oraz dobrobytu. Na wręczenie kwiatów w takim kolorze możesz zdecydować się, gdy chcesz pogratulować komuś rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu. Jeśli wiesz już, jaki kolor kwiatów gratulacyjnych wybrać to nie pozostaje Ci nic innego jak udać się do kwiaciarni lub wybrać kompozycję z szerokiej oferty kwiaciarni internetowych i pogratulować bliskiej Ci osobie z pewnością ważnego wydarzenia w jej życiu.   

Przykłady życzeń na gratulacje

Kwiaty gratulacyjne są pięknym wyrazem uznania. Wręczając je osobiście możesz wypowiedzieć kilka słów, które naprowadzą odbiorcę bukietu, z jakiej okazji go otrzymuje. W sytuacji, kiedy zamawiasz kwiaty gratulacyjne z dostawą warto zastanowić się, co chciałbyś wpisać z treści bileciku. Kilka naszych propozycji zamieszczamy poniżej:

***

Z okazji obrony pracy dyplomowej życzę Ci kolejnych sukcesów w życiu, tym zawodowym i rodzinnym, poczucia, że wszystko idzie we właściwym kierunku i dużo szczęścia.

***

Gratulujemy początku błyskotliwej kariery, życzymy Ci trafnych decyzji, samorealizacji i wyzwań, które wyrażą Twój potencjał.

***

Składamy Ci serdeczne gratulacje z okazji awansu na stanowisko .... Życzymy Ci aby Twoi współpracownicy widzieli w Tobie dobrego szefa.

***

Matura to udany start w dorosłe życie. Należą ci się serdeczne gratulacje, że tak dzielnie przebrnąłeś przez egzaminacyjne trudy. Życzę Ci, żeby w dalszym ciągu nie opuszczało Cię szczęście, a udany start był zapowiedzią dalszych sukcesów.  Szczęśliwa Młoda Paro, w Uroczystym Dniu Ślubu Życzymy Wam miłości gorącej jak słońce, szlachetnej jak złoto, czystej jak łza i słodkiej jak miód oraz spełnienia Waszych wspólnych marzeń i planów.