Kosze prezentowe - Zobacz

Kwiaty na Dzień Kobiet

W marcu w Polsce, jak i w innych państwach na świecie obchodzony jest Dzień Kobiet. W ten radosny okres, kiedy przyroda powoli budzi się do życia, swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, od najmłodszych do najstarszych. Tego też dnia mężczyźni wręczają kobietom prezenty: bukiet tulipanów, czerwone róże, czekoladki i inne podarunki.  Żona, dziewczyna, mama, babcia, siostra, córka czy przyjaciółka – każda z nich zasługuje na pamięć i choć drobny prezent z okazji ich święta. Kiedy jest Dzień Kobiet? Z jakimi tradycjami się wiąże? Jaki prezent kupić? Odpowiedzi na te kluczowe pytania znajdziecie poniżej.

1 z 5
9 róż różowych
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż różowych
99,00 zł
Zobacz więcej
9 róż czerwonych
Zawsze darmowa dostawa!
9 róż czerwonych
109,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Dostojny Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
119,00 zł
Zobacz więcej
Kraina szczęśliwości Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Kraina szczęśliwości
119,00 zł
Zobacz więcej
Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla wyjątkowej osoby Główna
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
11 róż różowych
Zawsze darmowa dostawa!
11 róż różowych
119,00 zł
Zobacz więcej
Urocza chwila Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Urocza chwila
129,00 zł
Zobacz więcej
Niespodzianka Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Niespodzianka
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Letni Wieczór Kwiaty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Letni Wieczór
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet z gestem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z gestem
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaty dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla Ciebie
129,00 zł
Zobacz więcej

Kiedy jest Dzień Kobiet?

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest tradycyjnie 8 marca. Jest to oficjalne święto w wielu krajach świata. Razem z Polską świętują również kraje takie jak między innymi: Albania, Białoruś, Brazylia, Chiny, Rumunia, Ukraina i Włochy. W Tunezji natomiast Święto Kobiet obchodzone jest 13 sierpnia. Jednak nie wszystkie kraje mają swój Dzień Kobiet. Jednym z nich jest Armenia, w której zastąpiono go na święto „Piękna i macierzyństwa” i obchodzone jest co roku 7 kwietnia.

Dzień Kobiet – jaka jest historia święta?

Skąd pochodzi idea Dnia Kobiet? Jak to się stało, że co roku kobiety w większości krajów na świecie mają swoje święto? Początki Dnia Kobiet można przypisać Matronaliom obchodzonym w starożytnym Rzymie. Święto to przypadało w pierwszym tygodniu marca i związane było z początkiem nowego roku, płodnością i macierzyństwem. Mężczyźni wręczali wówczas swoim żonom prezenty z okazji tego święta, tulipany, róże i spełniali ich wszystkie życzenia. Jeśli chodzi o konkretne początki Międzynarodowego Dnia Kobiet, to musimy wrócić się do roku 1908 do Ameryki. Wtedy to, 8 marca, 15 tysięcy nowojorskich pracownic zorganizowało protesty, w których domagały się nadania im praw politycznych i ekonomicznych. Rok później, 28 lutego 1909 roku, Socjalistyczna Partia Ameryki zainicjowała obchodzenie Dnia Kobiet, by upamiętnić wydarzenia sprzed roku. Lata mijały, a do Ameryki dołączały się kolejne Państwa, w tym: Dania, Austria, Niemcy i Szwajcaria.

Dzień Kobiet w Polsce – historia i tradycja

W Polsce Dzień Kobiet obchodzimy od 1924 roku, ale dopiero po zakończeniu II wojny światowej zyskało ono status święta narodowego. Jednak Dzień Kobiet największą popularność zyskał w czasach PRL-u. W latach 70. kobiety dostawały od mężczyzn kwiaty – początkowo były to goździki, a później tulipany. Dzień Kobiet był obowiązkowo obchodzony w zakładach pracy i szkołach. Paniom wręczane były prezenty w postaci rajstop, ręczników, kawy czy herbaty – czyli produktów, których brakowało normalnie w sklepach. W prasie natomiast 8 marca publikowane były propagandowe materiały. Pojawiały się również portrety kobiet pracujących w różnych zawodach, zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli". Obecnie w Dzień Kobiet Polki obdarowywane są przez mężczyzn bukietami kwiatów lub drobnymi upominkami w postaci bombonierek bądź innych słodkości, które zawsze wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Natomiast dotychczas to właśnie kwiaty na dzień kobiet grają główną rolę. Tulipany, goździki, czy też róże? Liczy się sam gest, który z pewnością zostanie doceniony.

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

Co podarować kobiecie z okazji jej święta? Bukiety kwiatów na dzień kobiet to najczęściej wybierany podarunek w to święto . Różowe tulipany, czerwone róże, czy bukiet kolorowych goździków? Tego dnia wspaniale sprawdzą się niemalże każda kompozycja kwiatów. Kwiaty na 8 marca można wręczyć swojej ukochanej, mamie, siostrze, przyjaciółce czy też koleżance z pracy. Oprócz tradycyjnych kwiatów paniom można podarować również coś słodkiego w postaci czekolady lub bombonierki pełnej pysznych pralinek. Pamiętajcie, że tego dnia liczy się pamięć i niekiedy najmniejszy gest będzie lepszy od żadnego. W dzień kobiet wybrać należy panie na wspólny spacer lub romantyczną kolację albo wybrać się do kina. Pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet jest naprawdę wiele i nie warto się ograniczać. Łamanie stereotypów i tradycji może przynieść czasami nieoczekiwane efekty w waszym życiu. Warto pamiętać, że Dzień Kobiet to święto wszystkich kobiet, nie tylko tych dorosłych, ale również młodszych. Koleżanki, córki, czy teściowe? Wszystkie panie zasługują na Twoją pamięć.

Jakie życzenia na Dzień Kobiet?

8 marca oprócz wręczenia kobietom podarunków, nie zapomnijcie złożyć im również życzeń. Czego życzyć drogim paniom? Najlepiej, żeby Wasze słowa pochodziły prosto z serca, wyrażały uczucia, miłość i były szczere. Nic nie ucieszy dziewczyny bardziej niż życzenia prosto z serca. Oczywiście paniom należy życzyć dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy, mnóstwa szczęścia i spełnienia marzeń oraz… pieniędzy. Wasze życzenia możecie zamieścić na specjalnej kartce z okazji Dnia Kobiet. Jeśli nie jesteście fanami zwyczajnych życzeń, zawsze możecie pokusić się o napisanie jakiegoś wierszyka, który sami wyrecytujecie lub zapiszecie w laurce. Spersonalizowany bilecik z pewnością sprawi ogromne szczęście odbiorcy i będzie wspaniałym dodatkiem do kwiatów. Niezależnie od tego czy adresujesz swój bilecik do koleżanki, czy ukochanej, taki dodatek będzie idealnym dopełnieniem do tulipanów, czy innych kwiatów.

Jakie bukiety na Dzień Kobiet dla ukochanej?

Kwiaty na dzień kobiet są najczęściej wręczanym podarunkiem na Dzień kobiet. Bukiety wręcza się, żeby wywołać u kobiety ekscytację i radość. Jak powszechnie wiadomo, każda z pań uwielbia się czuć doceniona. Jakie kwiaty powinny znaleźć się w bukiecie, aby podarunek okazał się miłą niespodzianką, a przy tym był kompozycją okazującą uczucie? Nic tak nie wyrazi namiętności jak czerwone kwiaty. Dlatego na dzień kobiet wybrać można bukiet tulipanów, róże, bądź czerwone goździki. Zakres wyboru spośród kwiatów w tym odcieniu jest ogromny. Nic dziwnego, w końcu czerwień od lat uważana jest za symbol miłości, który podkreśla kobiecość każdej z pań. Nie zależnie od tego czy chcesz zrobić prezent dla nowej dziewczyny, czy też zaskoczyć małżonkę, niespodzianka w postaci bukietu z kwiatami w tym odcieniu z pewnością podsyci namiętność waszego związku. Zamów kwiaty, połącz je z czekoladkami, czy bombonierką i miej pewność, że to zestawienie wprowadzi mnóstwo radości i szczęścia nie tylko dla osoby obdarowanej, ale i obdarowującego. W końcu która kobieta nie cieszyłaby się pięknie pachnącymi kwiatami!