Słodkie prezenty - Sprawdź

Stroik adwentowy - jak wygląda?

Początek grudnia to moment, gdy w naszych domach zaczynamy wprowadzać świąteczny nastrój rozmieszczając na stole, komodzie i szafach świąteczne dekoracje.
To właśnie na przełomie listopada i grudnia przez 4 kolejne niedziele aż do Wigilii w kościele katolickim trwa adwent. Jest to okres oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to również czas gdy w domach pojawiają się wieńce adwentowe. Są to okrągłe stroiki z drzewa iglastego, na których umieszczone są cztery świeczki. Jako dekorację dodajemy pomarańcze, laski cynamonu oraz inne naturalne dodatki, a także kokardki. Świeczki są z reguły w kolorze czerwonym i są różnej długości. W każdą kolejną niedzielę zapalamy następną świeczkę, począwszy od najdłuższej. Stroik adwentowy ma przede wszystkim znaczenie symboliczne, jednak stanowi również doskonałą dekorację świąteczną domu, wprowadzając magiczny nastrój już na miesiąc przed Bożym Narodzeniem.

 

stroik świąteczny

 

Gwiazda betlejemska - jak pielęgnować?


W tym samym czasie w sprzedaży pojawiają się gwiazdy betlejemskie, znane również jako poinsecje. Te najczęściej czerwone kwiaty doniczkowe (bywają również białe lub różowe) od dawna kojarzone są ze świętami Bożego Narodzenia i doskonale nadają się zarówno jako dekoracja bożonarodzeniowa w domu, jak i na prezent na święta dla bliskich.
Parę słów jak pielęgnować gwiazdę betlejemską.
Poinsecja do prawidłowego rozwoju potrzebuje temperatur z zakresu od 18 do 21 stopni. Najlepszym miejscem dla tej rośliny to bardzo jasny, dobrze nasłoneczniony zakątek o nie za małej wilgotności powietrza. Jak podlewać? Gwiazda betlejemska lubi mieć stale wilgotne podłoże, dlatego nie dopuszczajmy do przesuszenia ziemi. Jeżeli chcemy, by w czasie Bożego Narodzenia ten przepiękny kwiat był dekoracją na stół oddalony od okna i dostatecznej ilości światła to również nie ma problemu, należy jednak pamiętać, iż nie możemy poinsecji narażać na braki oświetlenia na dłużej niż 2-3 dni.

 

Stroik bożonarodzeniowy - jak wykonać?


Najbardziej klasyczną dekoracją bożonarodzeniową w naszych domach są stroiki świąteczne. Z powodzeniem nadają się jako ozdoba na stół czy komodę. Jak zrobić stroiki bożonarodzeniowe? Przede wszystkim stroiki są ręcznie robione przez florystkę. Całość komponujemy w świątecznych osłonkach, do których przycinamy odpowiednią gąbkę florystyczną nasączoną wodą. Następnie w gąbkę wbijamy gałązki igliwia i umieszczamy w środku świeczkę lub świeczki w tradycyjnym czerwonym, złotym lub srebrnym kolorze.
Pomysły jak udekorować stroiki świąteczne mogą być bardzo różne. Najczęściej są to bombki, suszone owoce, laski cynamonu oraz szyszki. Pomysłów może jednak dużo więcej i każdy może dodać coś ciekawego od siebie.

Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie są piękną ozdobą naszych domów ale też idealnie dekorują biura, recepcje hotelowe, czy poczekalnie w firmach i gabinetach.

 

Stroiki jako prezent na święta


Stroiki bożonarodzeniowe stanowią doskonały pomysł na prezent dla osób, z którymi nie uda nam się spotkać w świątecznym okresie. Znajdując się na przykład poza granicami kraju, możemy wysłać je naszym bliskim w Polsce. Doskonałym pomysłem na prezent na Boże Narodzenie są również bukiety świąteczne, gdzie do kwiatów dodajemy przykładowo bombki, a także koszyki z gwiazdą betlejemską, kawą i czekoladkami. Taka przesyłka to idealny sposób na złożenie bliskim życzeń świątecznych.

Zobacz również:

Top 10 bukietów na Dzień Matki

Jak zrobić stroik świąteczny?

Prezenty na dzień babci i dziadka

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na walentynki - sprawdź co proponujemy

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?