Słodkie prezenty - Sprawdź

Zamów kwiaty teraz.
Dostawa na dzień:

Każda rocznica jest ważna i z całą pewnością zasługuje na odpowiednią oprawę. Kiedy zbliża się rocznica ślubu, znajomości lub innego ważnego w naszym życiu wydarzenia, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć, jaki prezent podarować bliskiej nam osobie. Najlepiej postawić na uniwersalny podarunek, jakim są świeże kwiaty, ułożone w pięknej kompozycji. Pytanie tylko, jakie kwiaty na rocznicę ślubu lub innej ważnej okazji wybrać, aby spełniły one swoją funkcję? Koniecznie przeczytaj w całości nasz artykuł.

Kwiaty na rocznicę ślubu

Wręczanie kwiatów każdego roku, w dzień rocznicy ślubu to wspaniały sposób, aby pokazać swojemu partnerowi miłość oraz uznanie, a także kontynuowanie tej jakże pięknej i długoletniej tradycji. Któż z nas nie lubi otrzymywać lub dawać kwiatów? Jest to jedna z piękniejszych form prezentu, który można wręczyć bliskiej nam osobie z okazji rocznicy ślubu, związku lub znajomości. Bukiet świeżych kwiatów do dziś wywołuje w ludziach pozytywne uczucia i nie w tym nic dziwnego, gdyż kwiaty to piękny wyraz miłości. Kwiaty na rocznicę to zatem bardzo dobry pomysł na prezent dla swojej ukochanej osoby!

Kwiaty dla ukochanej osoby - dobre na każdą okazję

Istnieje niepisane powiedzenie, że kwiaty są dobre na każdą okazję, zarówno tę radosną, jak i smutną. Nic dziwnego zatem, że wiele osób nadal decyduje się na zakup pięknego bukietu ze świeżych kwiatów, które później wręczy najbliższej osobie osobiście lub za pośrednictwem kwiaciarni wysyłkowej. Rocznica ślubu, związku lub znajomości jest jedną z najpopularniejszych okazji, kiedy to mąż lub partner daje swojej ukochanej kwiaty - najczęściej jest to bukiet czerwonych róż. Kwiaty na rocznicę mogą być jednak bardziej różnorodne i nie trzeba ograniczać się jedynie do tego jednego rodzaju kwiatów. Wybór kwiatów z okazji rocznicy może być dla niektórych osób trudny, gdyż po przyjściu do kwiaciarni przytłoczeni są mnóstwem różnych gatunków kwiatów. Warto zatem przed zamówieniem kwiatów zapoznać się lepiej z rodzajami kwiatów, a także z symboliką poszczególnych kwiatów, aby sprawić ukochanej osobie miłą niespodziankę.

Kwiaty na rocznicę

Kwiaty na rocznicę ślubu obowiązkowo!

Rocznica ślubu to dla wielu pań bardzo ważny dzień, który chciałyby spędzić w nieco inny, a nawet wyjątkowy sposób niż normalnie. Chociaż nie zawsze kobiety mówią o swoich oczekiwaniach, to kwiaty na rocznicę są w pewien sposób wpisane w ich wizję tego dnia. Ważne jest zatem, aby mężczyzna zadbał o ten drobny szczegół. Kwiaty na rocznicę nie muszą być od razu wielkim wydatkiem – najważniejszy jest gest. W sytuacji, kiedy mężczyzna ma już zakupiony prezent dla swojej ukochanej, warto, aby zdecydował się także na, chociażby skromny bukiet ze świeżych kwiatów, który będzie dodatkiem do całości. Uśmiech na twarzy żony lub partnerki jest wówczas gwarantowany. Jeśli ukochana nie jest miłośniczką kwiatów ciętych, zawsze można sprezentować jej kwiat doniczkowy, na przykład storczyk w doniczce lub od razu kompozycję roślin w koszu. Takie kwiaty nie dość, że dłużej pocieszą Obdarowaną osobę, to jeszcze odpowiednio pielęgnowane zostaną z wami na dłużej.

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Przy wyborze kwiatów na rocznicę warto najpierw zastanowić się, jakie kwiaty lubi osoba, której chcemy podarować bukiet. Bukiet kwiatów na rocznicę ślubu otwiera przed partnerami duże pole do popisu. Można oczywiście zdecydować się na klasykę i sprezentować bukiet czerwonych róż, ale przy obecnej dostępności różnych gatunków kwiatów oraz bogactwie ich kolorów, polecamy wybór bukietu mieszanego, skomponowanego w żywej kolorystyce. Bardzo ładnie prezentować się będą kompozycje z goździków, lilii, gerber, alstromerii, dodatkowo połączonych z różami. Bukiet z okazji rocznicy ślubu można wykonać również z kwiatów sezonowych, które akurat dostępne są o danej porze roku – z pewnością będzie to ciekawa odmiana, w szczególności, kiedy partnerka nie przepada za klasycznymi czerwonymi różami. Bardzo często partnerzy decydują się także na kompozycję kwiatów na rocznicę ułożonych w koszu. Jest to opcja o tyle bezpieczniejsza, gdyż osoba Obdarowana nie musi wtedy martwić się o odpowiedni wazon, gdyż kwiaty umieszczone są w specjalnej gąbce florystycznej, którą można, a nawet trzeba podlewać wodą.

Kwiaty na rocznicęBukiet na rocznice ślubu z róż

Chociaż w kwiaciarniach dostępnych jest wiele pięknych gatunków kwiatów, to większość osób nadal decyduje się na ponadczasowe róże. Najczęściej wybierane są czerwone róże, które wiążą się z namiętną miłością. Bukiet czerwonych róż podarowany przez męża na rocznicę ślubu będzie wyrazistym znakiem miłości, który bez słów przekaże żonie jego uczucia. Jeśli jest to nieparzysta rocznica ślubu warto, aby bukiet składał się z liczby róż odpowiadającej liczbie lat, jakie upłynęły od dnia ślubu. Zapobiegnie to niepotrzebnym nieporozumieniom ze strony (być może) przesądnej partnerki.

Jaki kolor róż z okazji rocznicy?

Kolor róży warto jednak odpowiednio dobrać do rodzaju rocznicy, gdyż każda barwa ma zupełnie inną symbolikę. Jeśli jest to rocznica ślubu, najlepiej zdecydować się na czerwone róże. Oprócz klasycznych czerwonych róż, dostępnych jest jeszcze wiele innych pięknych kolorów, które także świetnie nadadzą się na każdą rocznicę. Jeśli obchodzisz rocznicę znajomości ze swoją przyjaciółką, dobrym wyborem będzie bukiet z różowych róż w dowolnym odcieniu, gdyż barwa ta wyraża przyjaźń oraz sympatię, jaką darzy się drugą osobę. Jeśli chcesz podarować kwiaty z okazji rocznicy ślubu lub związku polecamy omijać żółte róże, gdyż te nadal łączy się z negatywnymi emocjami, takimi jak zazdrość, czy zdrada.

Rocznica ślubu rodziców – jakie kwiaty wybrać?

Jeśli dzieci zastanawiają się, na jaki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców mają się zdecydować, odpowiedzią są kwiaty. Kwiaty na rocznicę bowiem mogą podarować nie tylko partnerzy, ale także dzieci swoim rodzicom. Wówczas odpowiednim kolorem róż, które dzieci mogą sprezentować obchodzącym rocznicę ślubu rodzicom, jest kolor herbaciany. Symbolika tego koloru leży pomiędzy przyjaźnią a miłością, więc idealnie wyraża miłość rodzinną. Oczywiście oprócz bukietu róż, można wybrać piękną i pełną różnorodnych kwiatów oraz kolorów kompozycję, która również idealnie sprawdzi się jako prezent na rocznicę ślubu rodziców.

Kwiaty na rocznicę

Kwiaty na rocznicę - co roku inny kwiat

Pewnie niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale tak samo, jak każda rocznica ślubu ma swoją specjalną nazwę, tak samo do poszczególnych rocznic przypisany jest inny kwiat. Oczywiście nie trzeba brać tych ustaleń za bardzo do serca, a raczej jako ciekawostkę, którą można wykorzystać i dodatkowo wpleść odpowiedni kwiat do rocznicowego bukietu. Warto zatem wiedzieć, jaki kwiat odpowiada, której rocznicy ślubu. 1. rocznica ślubu kojarzona jest z goździkiem, gdyż kwiat ten wyraża sobą niewinną miłość, która jest pomiędzy młodymi małżonkami. 5. rocznica ślubu to stokrotka, której przypisuje się znaczenie niewinności, czystości, łagodności. Pierwszą dekadę małżeństwa można natomiast wyrazić poprzez żonkile, które połączone w bukiet tworzą piękną całość, wyrażającą łączenie się miłych wspomnień. 20. rocznica ślubu kojarzona jest z astrami – kwiaty te to oznaka mądrości i wiedzy, więc idealnie nadają się, by wyrazić miłość długoletniego małżeństwa. Natomiast celebrację 40. rocznicy ślubu można uświetnić bukietem mieczyków, a 50. rocznicę ślubu kompozycją z fiołków i żółtych róż.

Kwiaty na rocznicę z dostawą

Kwiaty na rocznicę wręcza się najczęściej osobiście i mogą być one początkiem dalszej części romantycznego dnia. Nie zawsze jednak partnerzy mają możliwość spędzenia czasu razem, bo na przykład jedno z nich z przyczyn zawodowych przebywa poza miejscem zamieszkania. Wówczas warto pomyśleć, aby zaskoczyć swoją partnerkę w inny sposób. Z pomocą przychodzi kwiaciarnia wysyłkowa LaFlora, w której na co dzień doręczamy piękne wiązanki ze świeżych kwiatów w imieniu Klientów. Kwiaty na rocznicę dostarczymy pod wskazany adres w Twoim imieniu w dzień rocznicy, w dogodnych dla Ciebie godzinach, w praktycznie całej Polsce. Taka forma prezentu z okazji rocznicy ślubu będzie ciekawą i z całą pewnością przyjemną niespodzianką. Do zamówionego bukietu kwiatów można dołączyć życzenia na rocznicę ślubu, które florystka umieści na odpowiednim bileciku i przekaże razem z kwiatami.

Zobacz również:

Stroiki na Boże Narodzenie

Top 10 bukietów na Dzień Matki

Jak zrobić stroik świąteczny?

Prezenty na dzień babci i dziadka

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na walentynki - sprawdź co proponujemy

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?