Słodkie prezenty - Sprawdź

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, kiedy w wielu domach gości mnóstwo świątecznych ozdób. Jedną z nich jest stroik świąteczny, który można zrobić własnoręcznie lub kupić gotowy. Ozdoba ta wykonana jest najczęściej z świeżych gałązek świerku lub innego igliwia z dodatkiem suszonych owoców, bombek lub szyszek. Stroiki bożonarodzeniowe będą śliczną ozdobą stołu podczas świątecznych spotkań. Warto jednak wiedzieć, jak zrobić stroik świąteczny, by zachwycał on autora, jak i gości.

Stroiki bożonarodzeniowe


Stroik bożonarodzeniowy
to zaraz po choince najważniejsza dekoracja w domu. Swoim wyglądem potrafi zachwycić każdego: od jego autora po wszystkich gości. Warto przemyśleć jego zakup lub wykonanie, aby efekt końcowy był dla nas zadowalający.

W okresie przedświątecznym w praktycznie każdej kwiaciarni i pracowniach florystycznych można kupić stroik świąteczny. Jest ich tak dużo, że niekiedy jest ciężko wybrać jeden konkretny. Dostępnych jest wiele rodzajów, jednakże najczęściej zrobione są one z gałązek świeżego igliwia i różnych ozdób, np. bombek, światełek, suszonych owoców. Wykonanie takiej kompozycji samemu nie jest trudne. Dlatego jeśli macie czas, możecie zebrać najbliższe wam osoby i spędzić miło czas podczas przygotowywania ozdób na wigilijny stół.

Inspiracji na stroik bożonarodzeniowy możecie szukać w najbliższej kwiaciarni lub w Internecie. Jedno jest pewne - nie ograniczajcie się! Niech stroik świąteczny będzie widocznym punktem w waszym domu.


Stroiki świąteczne pomysły


Pomysłów na stroiki świąteczne jest mnóstwo i tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia oraz kreatywność. Kiedy myślimy "stroik bożonarodzeniowy" w naszej głowie pojawia się wizja ozdoby ustawionej w centralnym miejscu na wigilijnym stole. Faktycznie jest to najczęściej spotykana forma tejże dekoracji, jednakże oprócz okrągłego stroika istnieje wiele innych form.

Stroi świąteczny

Coraz bardziej popularne stają się stroiki umieszczone w szkle, np. pod szklaną kopułą. Są to najczęściej minimalistyczne kompozycje, które przyciągają wzrok. Zaraz po nich prym wiodą stroiki na drzwi, a moda na nie przyszła do nas wprost zza oceanu. W mieście może są one niewidoczne, ale na osiedlach domków jednorodzinnych są coraz częściej spotykane. Piękną ozdobą stołu lub innych mebli w domu będzie stroik wykonany z szyszek z dodatkiem kolorowych dekoracji. Plusem takiego stroika są koszty, które są niewielkie, bowiem szyszki można zebrać podczas jesiennych spacerów z rodziną. Można też wykonać samemu stroik w doniczce, w której umieszcza się gałązki świeżego igliwia w ziemi, np. świerku wraz ze świątecznymi ozdobami. Jego podstawą może być również poinsecja, inaczej znana jako gwiazda betlejemska. Ważne jest, aby się nie ograniczać, bo na tym nie kończą się pomysły na bożonarodzeniowe stroiki.

Stroik na Boże Narodzenie - jak zrobić?


Wykonanie samemu stroika świątecznego może z pozoru wydawać się trudnym zadaniem. Dekoracje tego typu wiążą się z poświęceniem im trochę większej ilości czasu, a także cierpliwości, jeśli coś nam nie wyjdzie. Nie należy jednak poddawać się już zaraz na początku i dać sobie szansę. Efekt końcowy na pewno będzie zadowalający i sprawi, że będziemy z siebie dumni. Jeśli nie chcecie robić tego sami, zbierzcie większą ekipę i urządźcie sobie kreatywne spotkanie w świątecznym klimacie. Wcześniej zakupcie potrzebne materiały i przystąpcie do pracy.

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy - krok po kroku


Poniżej przedstawiamy Wam krótką instrukcję, jak krok po kroku zrobić prosty stroik na Boże Narodzenie. Z łatwością przygotujecie ją samodzielnie w domu. Jak widać poniżej, wystarczy kilka materiałów, by wykonać śliczną świąteczną ozdobę, która być może na długi czas zapadnie w waszej i gości pamięci.

Stroik bożonarodzeniowy


Krok 1. Zbierzcie potrzebne materiały


Na początku przygotujcie wszystkie potrzebne materiały. Zakupcie w kwiaciarni kilka gałązek świeżego świerku oraz gotową podstawę (np. gąbkę florystyczną), dobierzcie pasujące ozdoby świąteczne: bombki, suszone owoce, kokardy, szyszki. Zaopatrzcie się również w kilka drutów lub gorący klej (tutaj uwaga, żeby się nie oparzyć), jakiś sznurek oraz nożyczki. Kiedy wszystko macie gotowe, czas na kolejny krok.


Krok 2. Przygotujcie podstawę stroika


Jeśli macie gotową podstawę z wikliny lub innego materiału, możecie przyczepić do niej za pomocą drutów gałązki świerku. W przypadku gąbki florystycznej lepiej umieścić ją w jakimś szklanym naczyniu lub drewnianej skrzynce. W nią trzeba wbić gałązki, aby były sztywne i nie wypadały. Jeśli raz włożycie gałązkę do gąbki, starajcie się, aby już tam została. Zapobiegnie to dziurawieniu gąbki i późniejszemu wypadaniu gałązek.

Krok 3. Dodajcie koloru ozdobami


Kiedy macie już gotową zieloną bazę stroika, możecie teraz przystąpić do zdobienia kompozycji. Zebrane ozdoby możecie przyczepić za pomocą drutu, ciepłego kleju lub nitki. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od waszej wyobraźni, jak ostatecznie będzie wyglądać stroik świąteczny.

Krok 4. Zweryfikujcie efekt końcowy


Ostatnim krokiem w przygotowaniu stroika na święta będzie ustawienie świeczek, które dopełnią całą kompozycję. Nie jest to oczywiście obowiązkowe, jednakże dodadzą one ciepła kompozycji. Pamiętajcie jednak, aby włożyć je stabilnie, by później nie doprowadzić do podpalenia się gałązek. Na koniec, kiedy uważacie, że wasz stroik jest już gotowy, odejdźcie na pewną odległość od waszej kompozycji. Sprawdźcie, czy wszystko jest dobrze przyczepione, czy aby jakaś gałązka nie jest luźna. Jeśli wszystko według was wygląda dobrze, stroik świąteczny jest gotowy!

Stroik świąteczny z dostawą


stroik na boże narodzenie

Jeśli wiecie, że nie macie czasu na wykonanie własnego stroika bożonarodzeniowego lub nie wierzycie w wasze zdolności manualne, zawsze pozostaje wam opcja zakupu gotowego stroika. Nie musicie od razu wybierać się osobiście do kwiaciarni. Wystarczy, że zamówicie jeden ze stroików z naszej strony, a my doręczymy go pod wskazany przez was adres. Szybko i sprawnie, a do tego bez wychodzenia z domu!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kolekcją świąteczną.

Zobacz również:

Prezenty na dzień babci i dziadka

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na walentynki - sprawdź co proponujemy

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Stroiki na Boże Narodzenie

Top 10 bukietów na Dzień Matki