Słodkie prezenty - Sprawdź

Bukiety kwiatów

Bukiety kwiatów od wielu stuleci doceniane są za swoje piękno i nieprzerwanie wykorzystywane przez nas do wyrażania uczuć, intencji lub jako forma prezentu. Tradycja wręczania sobie nawzajem kwiatów obecna jest już od niemalże początków ludzkości i nic nie zapowiada się na to, żeby miała ona ustać. Któż z nas nie lubi dostawać bukietu kwiatów pełnego różnorodności barw i gatunków? Kwiaty mają bogate znaczenie symboliczne, co jeszcze bardziej pozwala nam wykorzystywać je do realizacji naszych celów, czy do okazywania uczuć. Jedno jest pewne – bukiety kwiatów to wspaniały pomysł na prezent na każdą okazję. Jeśli szukasz właśnie takiego prezentu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź swój bukiet kwiatów.

1 z 6
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet pięknych słoneczników
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet pięknych słoneczników
99,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Słodki dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Słodki dzień
109,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Pełnia lata
Zawsze darmowa dostawa!
Pełnia lata
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Kwiaty dla wyjątkowej osoby
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Powiew delikatności
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew delikatności
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet z goździków
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet z goździków
125,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Zalotne spojrzenie
Zawsze darmowa dostawa!
Zalotne spojrzenie
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet koktajlowy
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet radosny dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet radosny dzień
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet barwy szczęścia
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet barwy szczęścia
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Kwiaty dotyk zmysłowości
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej

Bukiety kwiatowe na każdą okazję

Kwiaty są dobre na każdą okazję. Tak powie Ci wiele osób, a my się do nich dołączamy. Nie ma nic piękniejszego niż bukiet kwiatów pełen wspaniałych kolorów i zapachów. Podarować go można jako prezent w ramach urodzin, imienin, podziękowań, ślubu, narodzin dziecka i wiele innych. Bukiet kwiatów można kupić z tylko jednego rodzaju kwiatów lub skomponować wyjątkową wiązanką, pełną różnorodności. Niemniej jednak należy pamiętać, że zupełnie inny bukiet kwiatów podarujesz swojej ukochanej, a jeszcze inny szefowej na urodziny. Jaki bukiet kwiatów dobrać w zależności od okazji? Jedna z najpopularniejszych okazji, kiedy wręczamy sobie kwiaty w Polsce to urodziny. Tutaj sprawa przedstawia się dosyć jasno, a mianowicie najprościej zapamiętać, że czerwone kwiaty zarezerwowane są dla osób zakochanych. Tym samym bukiet kwiatów czerwonych lepiej wręczyć dziewczynie, żonie lub partnerce niżeli przyjaciółce. Neutralną opcją jest bukiet kwiatów w kolorystyce białej lub kremowej. Nie dość, że pięknie się prezentują, to jeszcze odpowiednio przekażą Twoje intencje. Nie bez powodu też taką popularnością cieszą się kolorowe bukiety kwiatów mieszanych. Skomponowane są z różnych gatunków kwiatów i najczęściej nie posiadają jednolitej kolorystyki. Podobnie jest z pozostałymi okazjami, gdzie zasady są niemalże te same. Jeśli szukasz bukietu kwiatów na konkretną okazję, koniecznie zajrzyj do poniższych okazji.

Bukiety kwiatów – jakie kwiaty dobrać do siebie?

Bukiet kwiatów to wspaniała sprawa, w szczególności, kiedy to Ty go otrzymasz. Sprawa ma się jednak inaczej, jeśli to Ty chcesz wybrać bukiet kwiatów dla drugiej osoby. Wówczas pojawia się pytanie, z jakich kwiatów powinien się składać bukiet? W kwiaciarniach wybór kwiatów jest naprawdę ogromny i jeśli sam nie czujesz się na siłach, lepiej poproś o pomoc florystkę. Z pewnością dobierze dla Ciebie odpowiednie kwiaty do okazji i skomponuje z nich piękny bukiet kwiatów.  Nie trzeba jednak pracować w kwiaciarni, aby wiedzieć, że najpopularniejsze kwiaty cięte to róże. Bukiety róż potrafią zachwycić niemalże każdego. Gustowne, olśniewające i zapierające dech w piersiach róże to symbol klasycznego piękna. Zaraz obok róż, dużą popularnością cieszą się goździki. Bardzo często jeszcze kojarzone są przez ludzi z czasami PRL-u, jednakże w ogóle im to nie przeszkadza, gdyż swoim wyglądem potrafią zachwycić niejedną osobę. Zaraz potem równie popularne są: gerbery, lilie, margerytki, alstromerie, a także wszystkie kwiaty sezonowe, takie jak słoneczniki czy tulipany. To właśnie z nich najczęściej wybierane są bukiety kwiatów na prezent.  

Bukiet kwiatów a znaczenie kwiatów

Bez wątpienia kwiaty to jedna z najpopularniejszych form prezentu na niemalże każdą okazję. Większość z nas jednak, kiedy kupuje bukiet kwiatów dla swojej ukochanej, mamy, babci, siostry lub przyjaciółki, nie zastanawia się zbytnio, jakie może mieć on znaczenie. Otóż kwiaty posiadają własną symbolikę. Każdy kwiat oznacza coś innego i przekazuje sobą odmienną wiadomość. Warto zapoznać się z podstawową symboliką kwiatów, żeby w przyszłości ominąć przypadkowych gaf. Mowa kwiatów nie jest taka skomplikowana, o czym przekonasz się poniżej.  Róże to wspaniałe i eleganckie kwiaty, ale ich znaczenie może się różnić, w zależności od ich koloru. Czerwony kolor róży to symbol miłości, w tym również tej romantycznej i głębokiej. Różowe róże to wyraz przyjaźni oraz sympatii, jaką darzymy drugą osobę. Żółte róże to zdrada i zazdrość, białe to czystość i niewinność, a pomarańczowe to rodzinna miłość i szacunek. Bukiet kwiatów skomponowany z samych róż dobierz zatem odpowiednio do osoby, której chcesz go podarować.  Goździki natomiast niosą za sobą wiadomość o obietnicy oraz zauroczeniu, lilie to symbol piękna i delikatności, tulipany to oznaka wdzięku i elegancji. Gerbery natomiast kojarzone są głównie z tajemniczością i otwartością, a alstromerie wyrażają wsparcie, oddanie i poświęcenie.   

Bukiety a ilość kwiatów

Bardzo często, kiedy ktoś chce kupić bukiet kwiatów, zastanawia się, z ilu kwiatów w ogóle powinien się on składać? Dosyć mocno przyjęło się już, że bukiety kwiatów mają nieparzysty skład. Wiąże się to głównie z wyglądem kompozycji i efektem końcowym, ale także z pewnymi stereotypami. Otóż jeszcze kiedyś ludzie dosyć mocno wierzyli, że parzysta liczba kwiatów przynosi po prostu pecha. Powiązane to było z wieńcami i wiązankami pogrzebowymi, gdzie florystki umieszczały właśnie parzystą liczbę kwiatów. Stąd też powstał przesąd, że bukiety muszą składać się z nieparzystej liczby kwiatów. Niemniej jednak obecnie florystki najczęściej komponują bukiety kwiatów z nieparzystym składem, gdyż prezentują się po prostu lepiej. Decyzja jednak o tym, z ilu kwiatów będzie składać się bukiet, który zamówisz, należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Jeśli boisz się, że osoba obdarowana wierzy w przesądy i stereotypy, lepiej wybierz bukiet z nieparzystą liczbą kwiatów. Oszczędzi to Tobie nieprzyjemnej sytuacji, a drugiej osobie złego odbioru bukietu kwiatów.