Słodkie prezenty - Sprawdź

Kwiaty na pogrzeb

Wyraź głębokie ubolewanie. Po stracie bliskiej Ci osoby przekaż wyrazy głębokiego smutku wysyłając kompozycję pogrzebową w postaci wieńca lub wiązanki. Załącz szarfę z ostatnim pożegnaniem.

1 z 2
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
429,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
439,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
449,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
449,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
449,00 zł
Zobacz więcej

Kompozycje pogrzebowe z dostawą

Kwiaty na pogrzeb to kompozycje kwiatowe, które potrzebne są nam w najmniej przyjemnej sytuacji. Niestety w naszym życiu zdarzają się zarówno pozytywne i przykre sytuacje. Musimy być przygotowani na każdą opcję, również na tę najmniej spodziewaną. Mowa tu o śmierci najbliższej nam osoby lub kogoś z grona znajomych. Wiadomość o pogrzebie bywa dla wielu osób wstrząsającym przeżyciem, podczas którego odczuwa się wiele skrajnych emocji. W większości przypadków nie wiemy, co mamy dalej robić, w szczególności, kiedy osobą zmarłą jest nasz bliski krewny. Wówczas najlepiej zwrócić się o pomoc do rodziny lub znajomych. Ostatnie pożegnanie zmarłego może być dla wielu osób trudnym doświadczeniem, jednakże i z takimi sytuacjami musimy się zmierzyć. Symbolicznym pożegnaniem osoby zmarłej są również kwiaty na pogrzeb: wieńce pogrzebowe lub wiązanki pogrzebowe, które składamy najpierw przy trumnie lub urnie, następnie na grobie. Tradycja ta nadal jest obecna w kulturze polskiej i nic nie wskazuje na to, żeby przestała ona obowiązywać.

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Wiadomość o pogrzebie krewnego lub znajomego w pierwszym momencie jest dla wielu z nas szokująca i nie wiemy, co dalej robić. Im jednak bliżej pogrzebu, tym bardziej zaczynamy zastanawiać się, jaką kompozycję pogrzebową będziemy chcieli pożegnać osobę zmarłą? Każdy pragnie zrobić to w godny sposób i nic dziwnego, że zależy nam, aby na ostatnią drogę zmarłego podarować jak najpiękniejszą kompozycję pogrzebową. Pytanie zatem, jakie kwiaty na pogrzeb będą odpowiednie?  Najpopularniejsze kwiaty na pogrzeb używane do wieńców i wiązanek pogrzebowych to róże. Najczęściej wybierane są róże w kolorach jasnych (kremowe lub białe), różowe, herbaciane lub czerwone. Margerytki zwane również inaczej chryzantemami to kolejne kwiaty bardzo często wybierane do kompozycji pogrzebowych. Kwiaty te nawet posiadają przydomek kwiatów pogrzebowych, ze względu na ich popularność na pogrzebach oraz podczas listopadowego dnia Wszystkich Świętych. Wieńce pogrzebowe oraz wiązanki pogrzebowe mogą być również wykonane z goździków, lilii, anturium, kalii oraz storczyków. Niezależnie od tego, jakie kwiaty na pogrzeb wybierzesz, ważne, żeby kolorystyka kwiatów była odpowiednio dobrana do osoby zmarłej. Pamiętaj też, że ostatecznie decyzja należy do Ciebie, jednakże nie zapominaj o tym, na jaką okazję wybierasz kwiaty. 

Wiązanki na pogrzeb – co wybrać?

Kiedy już musimy zmierzyć się z tą przykrą sytuacją jaką jest ostatnie pożegnanie bliskiej osoby, zastanawiamy się, jakie wiązanki na pogrzeb wybrać? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się dosyć trudna, ale niekoniecznie. Najpopularniejsze kwiaty na pogrzeb to wieńce pogrzebowe. Są to kompozycje przygotowywane na podkładzie z naturalnego igliwia lub liści, a ich kształt to owal lub okrąg. Ich wielkość może wahać się od 100 do 120 cm, więc decydując się na wieniec, pamiętaj o odpowiednim transporcie. Najczęściej wybierane są przez członków rodziny zmarłego albo przez firmy, w których osoba zmarła była pracownikiem. Oprócz wieńców popularne są również wiązanki pogrzebowe, który są mniejszymi kompozycjami wykonanymi na florecie. Ich wymiar to od 50 do 70 cm. Na wiązankę pogrzebową najczęściej decydują się osoby z dalszej rodziny zmarłego, znajomi, a także firmy. Alternatywą dla wymienionych powyżej rodzajów na wiązanki na pogrzeb jest bukiet pogrzebowy. Wykonywany jest z tych samych kwiatów co wieniec lub wiązanka pogrzebowa, jednakże jest o wiele mniejszy i skromniejszy.  

Bukiet pogrzebowy – skromniejsza alternatywa

Czasami bywa tak, że kiedy wybierasz się na czyjś pogrzeb, osoba zmarła może nie być ani Twoim krewnym, ani bliskim znajomym. Takie sytuacje się zdarzają, ale niezależnie od tego, kim dla Ciebie był zmarły, zawsze wypada, aby wziąć ze sobą jakieś kwiaty na pogrzeb. Wówczas warto zdecydować się na bukiet pogrzebowy, który jest skromniejszą alternatywną dla wiązanki pogrzebowej. Wykonywany jest przez florystkę jak normalny bukiet, z tą różnicą, że dołożyć do niego możesz szarfę pogrzebową lub bilecik kondolencyjny. Bukiet na pogrzeb wykonywany jest z tych samych kwiatów, co wieniec pogrzebowy lub wiązanka, czyli: róże, margerytki, lilie, anturium czy eustomy. Taką kompozycję składa się tak samo na grobie zmarłego, jak pozostałe wiązanki na pogrzeb. Jak widać, kwiaty na pogrzeb nie muszą wiązać się z dużym wydatkiem. Jeśli nie stać się na duży wieniec lub pokaźną wiązankę, wybierz bukiet pogrzebowy.