Słodkie prezenty - Sprawdź

Wiązanki pogrzebowe

Wiązanka pogrzebowa jako wyrazy współczucia i ubolewania  po stracie bliskiej Ci osoby. Jeżeli nie możesz być osobiście na pogrzebie, doręczymy kwiaty na pogrzeb wraz z szarfą, której treść możesz samodzielnie ułożyć. Wiązanki pogrzebowe tworzymy wyłącznie z żywych i świeżych kwiatów.

1 z 1
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – W objęciach Aniołów
199,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Bezkresny spokój
229,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Dusza w niebiosach
229,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Ostatnie pożegnanie
309,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Czas zadumy
349,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wiązanki pogrzebowe z dostawą

Wiązanka pogrzebowa to kompozycja z kwiatów, którą potrzebujemy w jednym z trudniejszych dni w naszym życiu. Wiadomość o pogrzebie bliskiej osoby lub znajomego najczęściej przychodzi do nas z dnia na dzień. Wówczas aranżujemy wszystkie sprawy tak, aby udać się na uroczystość i jednocześnie znaleźć czas, aby zamówić wiązankę pogrzebową. Niestety każdy z nas kiedyś doświadczy takiej sytuacji. Życie nie składa się tylko z przyjemnych sytuacji, więc musimy być przygotowani na najgorszy scenariusz. Wiązanka pogrzebowa to symboliczne pożegnanie się ze zmarłym, którą składamy najpierw przy trumnie lub urnie podczas mszy świętej, a następnie na grobie. To tradycja obecna w Polsce od bardzo dawna i nadal jest oraz będzie praktykowana. Wybierz jedną z naszych wiązanek pogrzebowych i zamów dostawę do domu lub na ceremonię pogrzebową.

Wiązanki pogrzebowe

Osobę zmarłą żegnamy poprzez udział w ceremonii pogrzebowej, modlitwę, a także poprzez złożenie na grobie kompozycji pogrzebowej z kwiatów. Równie często jak wieńce pogrzebowe, wybierane są także wiązanki pogrzebowe. Wiązanka pogrzebowa różni się od wieńca pogrzebowego wielkością oraz sposobem przygotowania. Wiązanka pogrzebowa najczęściej przygotowywana jest na florecie, czyli specjalnej gąbce florystycznej, w której florystka umieszcza kwiaty. Wiązanka pogrzebowa na florecie standardowo ma długość większego bukietu, czyli mniej więcej od 50 do 70 cm. Wiązanka pogrzebowa może być wykonana z podkładu z naturalnego igliwia lub z liści i może przyjąć różne kształty: od bardziej owalnych po nawet takie ułożone w kształcie krzyża. Istnieje również możliwość, żeby kompozycja pogrzebowa przygotowana była w formie bukietu. Z pewnością łatwiej ją przenieść i trzymać podczas pogrzebu.  Na wiązankę pogrzebową najczęściej decydują się osoby z dalszej rodziny zmarłego, znajomi, a także firmy. Jeśli chodzi o firmy, najczęściej zamawiają one wiązanki pogrzebowe, jeśli osoba zmarła była ich pracownikiem lub bliskim krewnym, któregoś z pracowników. Standardem są również szarfy pogrzebowe, które dołącza się do wiązanki, na których umieszcza się krótki tekst pożegnalny.

Wiązanka pogrzebowa – z jakich kwiatów?

Kiedy już zdecydujesz się na wiązankę pogrzebową, warto żebyś przemyślał jeszcze, z jakich kwiatów ma być wykonana. Przede wszystkim musisz podjąć decyzję, czy będą to żywe, czy sztuczne kwiaty. Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów cieszą się jednak większą popularnością. Związane jest to głównie z wyglądem sztucznych kwiatów, które wielokrotnie pozostawiają wiele do myślenia. Oczywiście sztuczne kwiaty potrafią przetrwać każdą temperaturę, podczas gdy świeże po tygodniu tracą swoje walory. Niemniej jednak decyzja zależy od Twojego budżetu, gdyż wiązanki pogrzebowe ze sztucznych kwiatów z pewnością będą tańszym wydatkiem. Jeśli zdecydujesz się na wiązankę pogrzebową z żywych kwiatów ciętych, wybór masz naprawdę spory. Kilka gatunków kwiatów cieszy się większą popularnością od reszty, jednakże nie ma pisanych zasad, co do tego, z jakich kwiatów ma być wykonana wiązanka pogrzebowa. Musisz wiedzieć, że do wiązanek pogrzebowych używa się podobnych kwiatów jak przy wieńcach, czyli są to: róże, goździki, gerbery, anturium, margerytki, a także lilie oraz kalie. Florystka dobiera je zazwyczaj według preferencji osoby zamawiającej, więc kwiaty te mogą być w dowolnej kolorystyce. Dobierając kwiaty do wiązanki pogrzebowej, możesz zastanawiać się, jakie kwiaty lubił zmarły i wówczas wykonać z nich kompozycję pogrzebową.

Wiązanki pogrzebowe – w jakim kolorze kwiaty?

Jak wcześniej wspominaliśmy wiązanka pogrzebowa może zostać przygotowana przez florystkę w dowolnej, wskazanej przez Ciebie kolorystyce. Oczywiście to prawda, jednakże jeśli chodzi o wiązanki pogrzebowe pamiętaj, na jaką uroczystość się wybierasz. To poważna i nie należąca do najprzyjemniejszych okazja, gdzie nikt nie myśli o pstrokatych kolorach. Dlatego też najczęściej wiązanki pogrzebowe wykonywane są w jasnej tonacji, najczęściej białej i kremowej. Jest to wyraz szacunku do zmarłego i uszanowania rodziny pogrążonej w żałobie. Na bardziej odważne kolorystycznie wiązanki pogrzebowe może pozwolić sobie bliższa rodzina zmarłego. Najczęściej wybierany kolory to na przykład: czerwony, pomarańczowy, różowy lub fioletowy.  

Wiązanki na pogrzeb online

Wieść o śmierci bliskiej nam osoby może być druzgocąca. Niestety w dobie dzisiejszych czasów, nie zawsze możemy osobiście zjawić na pogrzebie. Bardzo często mieszkamy kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów od domu rodzinnego. Najczęściej smutna wiadomość spada na nas z dnia na dzień, kiedy nie możemy tak od razu zmienić swoich planów lub wziąć wolnego w pracy i przyjechać lub przylecieć na pogrzeb. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu bliskiej osoby. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest zamówienie wiązanki na pogrzeb online. Wystarczy, że wybierzesz wiązankę pogrzebową, dołączysz do niej szarfę z napisem, a kwiaciarnia wysyłkowa złoży ją pod trumną bądź urną w Twoim imieniu.