Słodkie prezenty - Sprawdź

Kwiaty dla mamy

Kwiaty na Dzień Matki to wspaniały prezent na to międzynarodowe święto, które obchodzone jest na cześć wszystkich mam na świecie. To wspaniała okazja, żeby pokazać, jak bardzo kochacie swoje mamy oraz by podziękować im za cały trud włożony w Wasze wychowanie. Warto tego dnia pamiętać o swoich najdroższych Mamach i sprawić im niespodziankę zamawiając wspaniały bukiet dla mamy.

1 z 4
Kwiaciarnia Laflora - Różowe róże od 7 do 1000
Zawsze darmowa dostawa!
Różowe róże od 7 do 1000
145,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet od 7 do 1000 róż z przybraniem
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet od 7 do 1000 róż z przybraniem
157,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Słodki dzień
Zawsze darmowa dostawa!
Słodki dzień
109,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Rustykalne goździki
Zawsze darmowa dostawa!
Rustykalne goździki
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Kwiaty dla wyjątkowej osoby
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dla wyjątkowej osoby
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Powiew delikatności
Zawsze darmowa dostawa!
Powiew delikatności
119,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet koktajlowy
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet koktajlowy
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Kwiaty dotyk zmysłowości
Zawsze darmowa dostawa!
Kwiaty dotyk zmysłowości
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet alstromerie
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet alstromerie
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Tajemnicza niespodzianka
Zawsze darmowa dostawa!
Tajemnicza niespodzianka
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Fantazyjna łąka
Zawsze darmowa dostawa!
Fantazyjna łąka
129,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Bukiet Dostojny
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet Dostojny
135,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty na Dzień Matki

W naszej kwiaciarni internetowej odnajdziesz bukiety kwiatów skomponowane z różnych gatunków kwiatów. Wybierz ulubione kwiaty dla swojej mamy. W naszej ofercie znajdziesz piękne bukiety z goździków, lilii, gerber, czy zawsze sprawdzone bukiety róż. Kwiaty doniczkowe to również dobry pomysł. W szczególności polecane są storczyki doniczkowe. Kosze kwiatowe, kosze prezentowe i kompozycje kwiatowe to także idealny prezent. Jednak najlepszym prezentem na Dzień Mamy są świeże kwiaty, które mama najbardziej lubi otrzymywać. Zamów kwiaty online na dzień matki i złóż jej życzenia.

Kiedy jest Dzień Mamy?

W Polsce Dzień Matki tradycyjnie obchodzimy 26 maja. Nie jest to dzień wolny od pracy, jak w innych krajach na świecie, bo nie zawsze wypada w weekend. Obecnie Dzień Mamy to osobne święto w ponad 140 krajach na świecie, z czego jedynie 63 państw świętuje je w drugą niedzielę maja, na przykład Stany Zjednoczone i Niemcy. Jedynie w Polsce 26 maja wiąże się z Dniem Matki. Nie mniej jednak dzień ten jest w naszym kraju dosyć hucznie obchodzony. Mamy obdarowywane są przez swoje dzieci kwiatami, koszami ze słodyczami i innymi mniejszymi prezentami, a wszędzie podkreślane jest, jak ważną rolą jest bycie mamą. Jest to także dzień, kiedy osoby młodsze i starsze wyrażają swój szacunek i miłość do mam, które włożyły wiele trudu w ich wychowanie.

Jaka jest historia Dnia Matki?

Tradycja Dnia Mamy ma swoje początki już w Starożytności. W starożytnym Egipcie ludzie czcili boginię Izydę, która była ucieleśnieniem idealnej matki i żony. Pozycja matek w hierarchii była wtedy bardzo wysoka, niekiedy nawet wyrok w procesie sądowym mógł być uzależniony od tego, czy zadowolił „serce matczyne”. Również w starożytnej Grecji i Rzymie mogą leżeć początki Dnia Matki, gdzie matki-boginie, symbole płodności i urodzaju, były otaczane kultem. Starożytni Grecy i Rzymianie celebrowali wówczas nadejście wiosny podczas kolorowych festiwali i składali ofiary bogini Rei, żonie Kronosa, uważaną za matkę wszechświata i wszystkich bóstw.

Z nadejściem chrześcijaństwa obchody te zostały szybko zakazane. Dopiero w XVIII wieku, w Anglii, powróciła tradycja kultywowania Dnia Mamy pod nazwą „Niedziela u matki”. Co roku, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu dorosłe dzieci wracały na jeden dzień do swoich mam, gdzie wręczały im kwiaty na dzień matki oraz własnoręcznie upieczone ciasta.

W Stanach Zjednoczonych natomiast sprawa wyglądała zupełnie inaczej. Tradycja obchodów Dnia Matki Amerykanie mogą przypisać działaniom Ann Marie Jarvis. Panna Jarvis po śmierci swojej mamy zaczęła aktywną kampanię na rzecz matek. Twierdziła, że ich praca jest niedoceniana i należy to zmienić. I tak oto w 1905 roku udało się jej oficjalnie ustanowić drugi weekend maja jako Dzień Matki.

Jak wygląda Dzień Matki w Polsce?

W Polsce Dzień Matki jest równie popularny jak w innych krajach na świecie. Historia tego święta głównie związana jest z Krakowem i rokiem 1914, gdzie obchodzono je wówczas jako pierwsze. Od tamtego czasu w Polsce Dzień Matki świętowany jest właśnie 26 maja. W naszym kraju utarła się już tradycja, że mamy otrzymują od swoich dzieci piękne kwiaty na Dzień Matki, a także słodkości i inne drobniejsze podarunki. Święto to najbardziej widoczne jest w przedszkolach i szkołach, gdzie pociechy organizują różne przedstawienia i specjalne apele. Dzieci śpiewają na nich piosenki na Dzień Mamy, składają życzenia i z wielką radością dziękują swoim mamom za wszystko, co dla nich robią.

Jaki prezent na Dzień Mamy?

Dzień Matki jest co roku, dlatego warto akurat ten jeden raz w roku nie zapomnieć o swojej mamie. Wystarczy drobny gest i pamięć, aby na twarzy Waszej mamy pojawił się uśmiech od ucha do ucha. Waszą wdzięczność i szacunek do mamy możecie również wyrazić za pomocą jakiegoś prezentu. Pytanie tylko, jaki upominek na Dzień Matki kupić?

Tradycyjnie możecie swojej mamie podarować świeży bukiet kwiatów. Kolorowa kompozycja z róż, gerber, goździków, lilii czy innych kwiatów z zielonym przybraniem z pewnością na długo zapadnie w pamięci Waszej mamy. Świeże kwiaty na Dzień Matki to świetny pomysł na prezent, bowiem nie musicie się ograniczać ani gatunkowo, ani kolorystycznie. Natomiast, jeśli wiecie, że Wasza mama nie przepada za kwiatami ciętymi, zamów kwiaty doniczkowe, przykładowo storczyk dwupędowy lub kosz ze słodyczami. Do kwiatów możecie dołączyć coś słodkiego: bombonierkę, czekoladę, praliny lub inny mały prezent, na przykład ramkę z Waszym zdjęciem, kubek z ciekawym napisem lub jakąś dobrą książkę. Jeżeli dalej nie wiesz jakie kwiaty na dzień matki wybrać?, zadzwoń do naszej kwiaciarni internetowej LaFlora. Wybierzemy dla Ciebie wyjątkowe kwiaty na dzień matki, tak aby w ten szczególny dzień Twoja mama poczuła się wyjątkowo.

Jakie życzenia na Dzień Matki?

Kwiaty na Dzień Matki to jedno, ale jedna z najważniejszych kwestii to życzenia. Koniecznie nie zapomnijcie złożyć Waszym mamom życzenia z okazji ich święta. Zróbcie to osobiście lub telefonicznie, jeśli mieszkacie daleko i nie macie możliwości zobaczyć się ze swoimi mamami. Ważne, abyście pamiętali o nich w szczególności właśnie 26 maja, kiedy obchodzą swoje święto.

Oczywiście życzenia na Dzień Matki muszą płynąć prosto z Waszego serca i być przede wszystkim szczere. Nie ma obowiązku, abyście wymyślali od razu wysoko lotne wiersze, które być może zostaną szybko zapomniane. Nie martwcie się, nie musicie być poetami, aby stworzyć wyjątkowe życzenia. Najlepiej złóżcie życzenia swoim mamom, mówiąc to, co akurat podpowie Wam serce. Przede wszystkim wspomnijcie o zdrowiu, szczęściu, powodzeniu w sprawach zawodowych lub o pociesze z wnuków. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji życzeń na Dzień Mamy, które mamy nadzieję, że przydadzą się Wam do tworzenia Waszych własnych.

Kochana Mamo, w dniu Twojego święta,
chcę Ci życzyć, żebyś zawsze była uśmiechnięta!
Żeby smuteczki w Twym życiu nie gościły wcale albo były bardzo małe!
Szczęścia, zdrowia i radości, mnóstwa pieniędzy i cudownych gości!
Kocham Cię, mamo!

***

Przyjmij Kochana Mamo
od córki twej te kwiatki.
Niech świat będzie piękny,
nie tylko w Dzień Matki.

***

Dziękuję Ci, mamo!
Za wszystko, co dla mnie zrobiłaś!
Za to, że byłaś, jesteś i będziesz!
Najwspanialsze życzenia Ci  ślę z okazji Dnia Matki!
Bądź zdrowa i nie zmieniaj się, Mamo!

Wierszyki na Dzień Mamy - przykłady

Jeśli nie jesteście zwolennikami tradycyjnych życzeń, zawsze możecie skorzystać z gotowych wierszyków na Dzień Matki. W sieci znajdziecie mnóstwo inspiracji, ale polecamy Wam, byście spróbowali stworzyć coś swojego i niepowtarzalnego. Wierszyki na Dzień Mamy to ciekawa alternatywa, która pewnie zaskoczy Waszą mamę. Pomyślcie o tym podczas wymyślania życzeń z okazji Dnia Matki. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji wierszyków, z których śmiało możecie korzystać lub się inspirować.

Ile kwiatków w maju,
Ile szczęścia w raju,
Tyle radości i słodyczy
Kochający synek życzy.

***

Gdyby Mamy były kwiatami,
to byłabyś tym najpiękniejszym w moim bukiecie.

***

Choć serduszko moje małe,
Tobie dziś oddaje je całe.
Byś na zawsze o tym pamiętała
I podziękę moją znała.
Za to wszystko co zrobiłaś,
Za to że mnie urodziłaś,
I że byłaś mą ostoją,
Za to żeś jest matką moją.
Daje Tobie te życzenia oraz kwiatki
I mą miłość na Dzień Matki.