WSPÓLNIE POMAGAMY ERYKOWI

Bukiety tulipanów

Radość bliskiego z niespodzianki kwiatowej jest nie do opisania! Bukiety z tulipanów dzięki swojej uniwersalności doskonale sprawdzą się jako prezent na każdą okazję. Wybierz bukiet właśnie z tych wiosennych kwiatów i pamiętaj, by dodać odpowiednie życzenia na bileciku. 

1 z 2
Czerwone tulipany od 11 do...
Zawsze darmowa dostawa!
Czerwone tulipany od 11 do 500 szt
105,00 zł
Zobacz więcej
Kolorowe tulipany od 11 do...
Zawsze darmowa dostawa!
Kolorowe tulipany od 11 do 500 szt
105,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet dla Ciebie
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet dla Ciebie
105,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet marzenia
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet marzenia
119,00 zł
Zobacz więcej
Kolorowe tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Kolorowe tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Czerwone tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Czerwone tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Różowe tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Różowe tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet kobiece tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet kobiece tulipany
129,00 zł
Zobacz więcej
Żółte tulipany
Zawsze darmowa dostawa!
Żółte tulipany
139,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet tylko Ty
Zawsze darmowa dostawa!
Bukiet tylko Ty
139,00 zł
Zobacz więcej
Rozbłysk
Zawsze darmowa dostawa!
Rozbłysk
139,00 zł
Zobacz więcej
Tulipanowe serca
Zawsze darmowa dostawa!
Tulipanowe serca
139,00 zł
Zobacz więcej

Tulipany z dostawą

Bukiety tulipanów to bardzo popularny prezent na wiele okazji, w tym Walentynki i Dzień Kobiet. Tulipany zachwycają nas swoją różnorodnością barw i odmian, dzięki czemu trudno jest się nimi znudzić. Bukiet tulipanów postawiony w mieszkaniu lub biurze, potrafi wnieść do każdego pomieszczenia powiew świeżości i nutę uroku. Odpowiednio pielęgnowane tulipany potrafią nacieszyć oko przez wiele długich dni. Wystarczy poświęcić im trochę uwagi, a one odwdzięczą się nam swoim pięknem. Tulipany najczęściej pojawiają się na początku roku i swoją obecnością zaszczycają nas aż do końca kwietnia, a czasami nawet i do maja. Wybierz bukiet tulipanów dla najbliższych i podaruj im radość.

Bukiety tulipanów – wiosenny powiew świeżości

Tulipany to jeden z wielu symboli początku roku i nadchodzącej wiosny. Występują w tak mnogiej liczbie odmian (zróżnicowany wygląd płatków) i kolorów, że nie sposób się nimi znudzić. Bukiety tulipanów zachwycają nas w domach i biurach najczęściej od początku stycznia do końca kwietnia-początku maja. Wtedy na pewno z łatwością znajdziesz je w lokalnych i internetowych kwiaciarniach. Z tego też względu bukiet tulipanów to wspaniały pomysł na powitanie roku, który z pewnością ubarwi styczniowe dni. Bukiety tulipanów bardzo często wręczane są jako prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka, Walentynek i na Dzień Kobiet. Tulipany to piękne kwiaty, które mają mnóstwo swoich zwolenników. Wystarczy postawić bukiet tulipanów w wazonie na stole, aby przyciągał wzrok wszystkich dookoła. Dodatkowo będzie on wspaniałą ozdobą mieszkania lub biura i wniesie do niego mnóstwo uroku. Bukiet tulipanów to przecież wiosenny powiew świeżości, stąd też bierze się ich popularność w szczególności na przełomie lutego i marca. Bukiet z tulipanów to świetny pomysł na prezent na mniej lub bardziej formalną okazję.

Bukiet tulipanów – jak pielęgnować?

Niemalże wszyscy uwielbiamy tulipany! Kiedy nadchodzi ten czas w roku, bukiet tulipanów zdobi mnóstwo mieszkań i biur. Każdy z nas oczywiście chciałby, żeby bukiet tulipanów jak najdłużej cieszył nasze oczy. I jak najbardziej jest to możliwe. Trzeba po prostu poświęcić im trochę uwagi i odpowiednio pielęgnować. Jak dbać o tulipany, aby przedłużyć ich żywotność? Poniżej znajdziesz kilka porad na ten temat. Na początku warto wiedzieć, że żywotność bukietu tulipanów nie zależy tylko od codziennej wymiany wody w wazonie i przycinania końcówek łodyg. Bardzo ważne jest również miejsce, w którym stoją tulipany, czy też nawet wysokość wazonu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie naczynie, a także należy znaleźć takie miejsce w domu lub w biurze, które nie jest za bardzo nasłonecznione, ale również nie znajduje się w cieniu. Kiedy już udasz się do kwiaciarni, wybierz tulipany w pączkach, jeszcze słabo rozwinięte. Niestety tulipany dojrzewają niezwykle szybko i czasami bywa tak, że już po kilku godzinach tulipany będą w pełni rozwinięte. Kiedy wrócisz do domu, przed wstawieniem bukietu tulipanów do wazonu, zetnij ich łodyżki pod kątem. Dzięki temu tulipany będą mieć większą powierzchnię pochłaniania wody. Pamiętaj też, żeby codziennie wymieniać wodę w wazonie, do której możesz dolać odżywkę do kwiatów. Jeśli natomiast bukiet tulipanów zaczyna już więdnąć, spróbuj odratować go poprzez zrobienie mu zimnej kąpieli. Wlej do miski lub wanny zimną wodę i ułóż w niej tulipany. Wyłóż je dopiero w momencie, kiedy zobaczysz, że tulipany odzyskały swoje siły.

Tulipany bukiet – jakie mają znaczenie?

Jak wiemy, tulipany to piękne kwiaty, które potrafią swoim wyglądem olśnić każdego. Bardzo często wybierane są jako kwiaty na Dzień Kobiet, a także wręczane mamom, babciom, siostrom czy koleżankom. Znaczna część ludzi na całym świecie kojarzy tulipany z Holandią i jest to niestety mylne myślenie. Otóż tulipany pochodzą z Imperium Osmańskiego, a do Europy zostały sprowadzone dopiero w XVI wieku, gdzie otrzymały obecną nazwę. Nazwa tulipan wywodzi się od tureckiego słowa tülbent, które oznacza tkaninę wykorzystywaną do uwijania turbanów. Tulipany to symbol Stambułu i co ciekawe kształt słynnej tureckiej szklanki do herbaty nawiązuje właśnie do kwiatu tulipana. Jakie jednak znaczenie ma bukiet tulipanów? Symbolika tulipanów, podobnie jak pozostałych kwiatów ciętych, jest różna w zależności od barwy. Niemniej jednak bukiet tulipanów, niezależnie od ich koloru, niesie za sobą znaczenie wdzięku i elegancji. W niektórych źródłach podaje się, że bukiet kolorowych tulipanów przekazuje obdarowanej nimi kobiecie, że ma ona piękne oczy.

Bukiet z tulipanów – jaki kolor?

Bukiety tulipanów, dzięki swojej różnorodności barw są prawdziwą ucztą dla oka. W kwiaciarniach dostępne są tulipany białe, żółte, pomarańczowe, czerwone, róże, fioletowe, a także wielokolorowe z przebarwianymi płatkami. Występują w przeróżnych odmianach, które potrafią różnić się od siebie rodzajem płatków, a także ich ilością. Tym samym możemy zakupić bukiet tulipanów, który przypominać będzie bukiet piwonii czy nawet lilii. Bukiety tulipanów to bardzo popularny prezent na wiele okazji, jednakże w zależności od koloru mogą symbolizować zupełnie coś innego. Dlatego warto przed zakupem poznać znaczenie poszczególnych kolorów tulipanów. Czerwone tulipany według tureckiej legendy to symbol doskonałej miłości. Pomarańczowe tulipany oznaczają entuzjazm, pożądanie i pasję. Żółte tulipany to alegoria radości, pogodnych myśli i szczęścia. Białe tulipany to wyraz przebaczenia, niewinności i nieskazitelnej czystości. Różowe tulipany wyrażają troskę i sentyment do dziewczyny, której wręcza się bukiet tulipanów. Fioletowe tulipany natomiast mają znaczenie królewskiej władzy i wspaniałości. Jak widać, wybór jest spory, więc ostrożnie dobieraj bukiet tulipanów dla swojej dziewczyny, mamy, siostry, koleżanki lub szefowej.