Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% zniżki!

Wieńce pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe na naturalnym igliwiu ułożone z kwiatów żywych to najlepszy sposób na pożegnanie bliskiej Tobie osoby. Zamówione kwiaty pogrzebowe możemy doręczyć bezpośrednio na ceremonię pogrzebową. Do każdego wieńca dodawana jest darmowa szarfa, na której możesz przekazać ostatnie słowa pożegnania.

1 z 1
Wieniec pogrzebowy –...
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Ukojenie duszy
339,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Tęsknota
349,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Moje...
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Moje niebo
271,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Mój anioł
271,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec pogrzebowy – Bramy...
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
369,00 zł
Zobacz więcej
Wieniec w kształcie serca
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec w kształcie serca
935,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Wieńce pogrzebowe z dostawą

Wieniec pogrzebowy to symboliczne pożegnanie osoby, która niedawno zmarła. Najczęściej wybierany jest przez najbliższą rodzinę, by choć w ten sposób uczestniczyć ze zmarłym w drodze do jego wiecznego spoczynku. Pogrzeb to jedna z najtrudniejszych sytuacji, jaka może przytrafić się każdemu z nas. Musimy być jednak gotowi na każdą możliwość, również tę najmniej spodziewaną, czyli śmierć najbliższej nam osoby z rodziny lub znajomych. Obecność na pogrzebie będzie z pewnością doceniona przez rodzinę pogrążoną w żałobie, dlatego jeśli tylko mamy możliwość, zjawmy się na nim. Wybierz wieniec pogrzebowy z dostawą do domu lub na ceremonię pogrzebową i złóż nim hołd osobie zmarłej.  

Co to jest wieniec pogrzebowy?

Wieniec pogrzebowy to kompozycja przygotowana na podkładzie z naturalnego igliwia lub liści, głównie wykonana w kształcie okręgu lub owalu. Wszystko to jednak zależy od regionu Polski, gdyż w różnych częściach kraju wieniec pogrzebowy może wyglądać zupełnie inaczej. Niektóre florystki wieniec pogrzebowy wykonują na specjalnym stelażu z nóżkami z gałęzi i wówczas ma on bardziej stojącą formę. Ostatnio popularne stają się również wieńce w kształcie serca, jednakże musisz wiedzieć, że takie zamówienie będzie wiązać się z większymi kosztami. Standardowo wieńce mają wielkość od 100 do 120 cm. Na wieniec pogrzebowy najczęściej decyduje się najbliższa rodzina osoby zmarłej, jednakże nie jest to unormowane. Jeśli jesteś dalszą rodziną, znajomym lub przedstawicielem firmy również możesz podarować zmarłemu wieniec pogrzebowy.

Wieńce pogrzebowe – jakie kwiaty wybrać?

Dobór kwiatów na wieniec pogrzebowy jest istotną kwestią, gdyż od tego zależy jego trwałość i wygląd. Wieniec pogrzebowy to hołd składany zmarłemu, więc warto zadbać o to, żeby kwiaty były świeże i trwałe. Jeśli chodzi o wieniec pogrzebowy, to najczęściej florystki wykonują go z róż, gdyż cechują się długą żywotnością. Róże są najpopularniejszymi kwiatami na całym świecie, które w silny sposób wyrażają nasze uczucia i intencje. Ich piękny i doniosły wygląd oraz symbolika doceniane są również w tej przykrej okazji, jaką jest pogrzeb. Róże dostępne są w wielu odmianach gatunkowych i kolorystycznych, dlatego każdy wieniec pogrzebowy może być na swój sposób wyjątkowy. Pamiętaj, że wieńce pogrzebowe z róż wybierane są najczęściej przez najbliższą rodzinę zmarłego. Oprócz róż popularne są również storczyki cięte, anturium, gerbery lub margerytki. Kwiaty te można mieszać dowolnie z różami, co również jest dosyć często stosowaną praktyką. Do wieńca pogrzebowego dołącza się również szarfę pogrzebową z krótkim napisem pożegnalnym. Jej kolor zazwyczaj dobiera się do kolorystki całej kompozycji.

Kolory na wieniec pogrzebowy

Wieńce pogrzebowe najczęściej wykonywane są w białej kolorystyce. Wiąże się to z symboliką koloru białego, która związana jest z czystością, niewinnością i odnową duchową. Do wieńców pogrzebowych wykorzystuje się wówczas białe róże lub ewentualnie kremowe róże. Wieńce pogrzebowe mogą być wykonane również w kolorystyce czerwonej, co wówczas symbolizować będzie miłość. Czerwony kolor kwiatów wybierany jest przede wszystkim przez najbliższą rodzinę zmarłego. Jest to jednak jeden z krzykliwych kolorów, które stosuje się do tego typu kompozycji pogrzebowych. Jeśli wieniec pogrzebowy nie jest ani w białej, ani w czerwonej kolorystyce, wówczas florystka stara się dobrać kwiaty w odcieniach pastelowych, np. w jasnym różowym lub kremowym. Wieńce pogrzebowe najczęściej spotykane są w jednym lub maksymalnie dwóch kolorach. Wielokolorowa kompozycja pogrzebowa to rzadkość.

Wieniec na pogrzeb online

Życie potrafi nam przynosić zarówno przyjemne jak i przykre sytuacje. Wieść o śmierci najbliższej osoby z rodziny lub znajomego z pewnością należy do tego drugiego rodzaju. Niestety czasami, pomimo naszych szczerych chęci, nie możemy być obecni na pogrzebie zmarłego. Sytuacje są różne: niekiedy mieszkamy tysiące kilometrów od kraju, czasami nie możemy dostać dnia wolnego z dnia na dzień. Życie pisze nam różne scenariusze, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Mimo tego pragniemy w jakiś sposób uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu zmarłego. Kiedy nie możesz zjawić się osobiście na pogrzebie, dobrym rozwiązaniem będzie zamówienie wieńca pogrzebowego online. Kwiaciarnia przygotuje dla Ciebie kompozycję, którą wybierzesz, a następnie doręczy ją pod wskazany przez Ciebie adres do domu rodziny zmarłego lub bezpośrednio na ceremonię pogrzebową na konkretną godzinę. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane w Polsce, gdyż nie każdy może być obecny osobiście na pogrzebie. Taki gest z pewnością zostanie zauważony przez rodzinę pogrążoną w żałobie. Nie zapomnij, aby wieniec pogrzebowy posiadał szarfę z spersonalizowanym napisem.