Dostarczamy kwiaty w niedzielę!

14 lutego - to właśnie wtedy obchodzimy wspaniałe święto i miłości i to w tym właśnie czacie obsypujemy się prezentami oraz przesyłamy kwiaty. Dzień Świętego Walentego jest w Polsce bardzo hucznie obchodzony, w sklepach pojawiają się upominki związane z tym świętem, a panowie przemierzają kwiaciarnie w poszukiwaniu najlepszego i najpiękniejszego bukietu. Warto jest wcześniej zastanowić się nad walentynkową niespodzianką i obdarować ukochaną piękną kompozycją kwiatową. Dzięki kwiatom możemy przekazać nie tylko nasze uczucia, ale też emocje i zamiary. Mowa kwiatów potrafi być bardzo emocjonalna, dlatego warto przemyśleć to, jakie kwiaty kupimy ukochanej osobie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jakie kwiaty skradną serce Twojej kobiety, a których raczej należy unikać. Podpowiemy też jakie dodatki dobrać do bukietu.

Najpopularniejsze walentynkowe kwiaty

Walentynki to czas, kiedy chcemy kupić jak najpiękniejszy bukiet, który skradnie serce naszej sympatii. Z jakich gatunków powinien składać się bukiet idealny? Poniżej przedstawiamy kilka klasycznych i najczęściej wybieranych kwiatów.

Róże. Pewnie nikt nie ma wątpliwości co do tego, że róże to najczęściej kupowane kwiaty. Są one symbolem gorącej i płomiennej miłości, zmysłowość oraz namiętność, ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym co symbolizuje kolor ich płatków?

- Czerwone. Przesłanie róż w tym kolorze nie budzi żadnych wątpliwość co do intencji nadawcy. Nie można w bardziej wymowny sposób przekazać swoich uczuć kwiatami.

- Różowe. Jeżeli zamierzasz kupić róże, których płatki mają kolor różowy, to musisz wiedzieć, że są one symbolem młodości, wdzięku, piękna. Mogą być wręczane zarówno w geście romantycznej miłości, ale także w ramach podziękowania.

- Białe. Ten kolor kwiatów symbolizuje pierwszą i czystą miłość oraz szacunek, a także niewinność i skromność. 

- Pomarańczowe. Ten kolor to energia, pasja, radość i optymistyczny nastrój. Płatki róż w tym kolorze wyrażają pożądanie, ale przez niektórych uznawane są także za symbol zdrady

Goździki. Podobnie jak róże, tak i goździk wyrażają swoje znaczenie poprzez kolor.

- Czerwony goździk przywiązanie, podziw i uznanie. 

- Kwiat o różowych płatkach jest symbolem wiecznej pamięci, wdzięczności, miłości do matki.

- Białe goździki to natomiast oznaka niewinności oraz czystość i skromność.

Irysy. Są to kolejne kwiaty, których kolor może symbolizować nasze uczucia i intencje.

- Fioletowe płatki symbolizują mądrość i roztropność

- Niebieskie są symbolem wiary, nadzieję oraz pokój.

- Białe irysy, podobnie jak inne gatunki kwiatów, kojarzone są z niewinnością oraz czystością.

- Natomiast bukiet złożony z irysów w różnych kolorach to oznaka miłości, przyjaźni i lojalności.

Frezje. Te kwiaty to niezaprzeczalny symbol wiosny, przyjaźni oraz niewinności. Jednocześnie frezja wyraża szacunek i uznanie. Jej delikatne, wonne płatki mogą także oznaczać zaproszenie do flirtu.

Tulipany. Kwiaty te dużo bardziej kojarzą się z wiosną i rozkwitającą przyrodą, niż ze świętem zakochanych. Jeżeli więc planujesz ich zakup, to koniecznie w kolorze czerwonym - ponieważ jest on symbolem miłości. 

Storczyki. Kwiaty te to piękno i egzotyka sama w sobie. Symbolizują one przede wszystkim przywiązanie, bliski związek i wielkie uczucia, a czasami uznawane są także za zapowiedź luksusu i bogactwa.

Lilie. Kwiaty te są przede wszystkim symbolem długotrwałego związku. Ponadto oznaczają czystość, dziewictwo, skromność, szczęście i pokój. W przypadku lilii nie bez znaczenia jest także kolor, bowiem pomarańczowe kwiaty symbolizują pasję, z żółte zwiastują radość.

Bukiety z kwiatów mieszanych. Tego typu bukiety są bez wątpienia bardzo barwne i piękne. Łącząc ze sobą różne rodzaje kwiatów i przeplatając ze sobą różne kolory, zmieniamy ich symbolikę. W takich bukietach kolor żółty przestaje mieć negatywne zabarwienie i należy odczytywać go jako oznakę szczęścia. Połączenie czerwonych i białych kwiatów symbolizuje jedność, a chryzantema, która na co dzień kojarzy się ze smutkiem, umieszczona w bukiecie może stać się symbolem myśli o ukochanej osobie.

Jakich kwiatów lepiej unikać?

Kwiaty nie zawsze kojarzone są z czymś dobrym, niektóre ich odmiany mogą zostać odebrane negatywnie. Z czego lepiej nie tworzyć walentynkowych bukietów?

Cyklameny. Tych kwiatów powinniśmy unikać, ponieważ uważa się, że gdy zakochani obdarowują siebie tym kwiatem, oznacza to ostateczne rozstanie bez cienia szans na pogodzenie.

Fiołki. Przed ich wręczeniem także należy się zastanowić. Uznawane są one bowiem za symbol miłości, ale oznaczają też smutek i żal.

Margerytki. Te piękne kwiaty symbolizują smutek i cierpienie.

Hiacynty. Uznawane są za oznakę wielkiej przykrości.

Żonkile. Te piękne, wiosenne kwiaty to symbol zazdrość i nieodwzajemnionej miłości.

Nie tylko kolor gatunek i kolor kwiatów ma znaczenie. Wybierając bukiet dla ukochanej osoby, pamiętaj, aby wręczyć go w odpowiedni sposób i w sprzyjających ku temu okolicznościach. Zadbaj o nastrój, a na pewno wszystko uda się idealnie.

Ile róż podarować w walentynkowym bukiecie?

Nie bez znaczenia pozostaje także ilość róż znajdujących się w wybranym bukiecie. Zależy ona przede wszystkim od tego, jak ważna dla nas jest dana osoba oraz jak wielkie wrażenie chcemy zrobić. Istotny jest także budżet jaki możemy, i chcemy przeznaczyć na ten cel. Nie potrzeba wielkich bukietów, aby wyrazić swoje prawdziwe uczucia. Do przekazania wszystkich swoich emocji czasem wystarczy nawet jedna czerwona róża. Jednak przyznać należy, że bukiety złożone z kilkuset kwiatów prezentują się bardzo efektownie.

Istnieje przesąd zgodnie z którym, jeśli wręczamy kwiaty kobiecie, to powinny one być w liczbie nieparzystej. Parzysta ilość kwiatów kojarzona jest bowiem z uroczystościami pożegnalnymi. Wyjątek od tej reguły stanowią wszelkie rocznice oraz symbolika związana z urodzinami.

A co do bukietu?

Jeżeli uważasz, że bukiet nie jest wystarczającym prezentem, to możesz zdecydować się na zakup jakiegoś dodatku. Co najlepiej będzie komponowało się z kwiatami? Oto nasz propozycje na dopełnienie walentynkowego upominku.

Czekoladowy telegram. To bez wątpienia bardzo oryginalny sposób na wyrażenie swoich myśli i przekazanie tego, co czujemy, ale być może nie mamy odwagi powiedzieć. Róże w połączeniu z czekoladowym telegramem na pewno wywołają uśmiech na twarzy ukochanej osoby.

Kosz pełen słodyczy. Czy jest lepsze połączenie niż kwiaty i czekoladki? Pewnie tak, ale w walentynki ten duet jest niemal idealny.

Pluszowy misiaczek. Misiek doskonale sprawdzi się jako walentynkowa niespodzianka. Wielka maskotka, w połączeniu z pięknym bukietem róż, to wymarzony prezent na dzień zakochanych.

Czekoladowe figurki.  Powyższe propozycje są dla Ciebie zbyt oczywiste? To może figurki z czekolady będą czymś co Ci się spodoba? Kształt pantofelka, kosmetyków czy torebki świetnie zgra się z każdym bukietem kwiatów. Bez wątpienia tego typu czekoladki wywołają uśmiech i pozytywne emocje.

Flower Box. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się kwiaty w pudełku. Być może nie jest to coś, co możemy połączyć z tradycyjnym bukietem, ponieważ są one trochę ekstrawagancką alternatywą dla tradycyjnych bukietów, jednak idealnie nadają się na walentynkową przesyłkę.

Biżuteria.  Prawie wszystkie kobiety kochają błyskotki. Jednak z tym prezentem należy uważać. Przede wszystkim upewnij się, że Twoja wybranka nosi biżuterię, a dodatkowo koniecznie musisz dowiedzieć się jaki stylu lubi.

Misie z róż.  A co gdyby połączyć kwiaty i maskotkę w jedno? Podobnie jak Flower Box, tak i miś z róż, nie będzie stanowił dodatku do kwiatów, ale za to będzie ich wspaniałym zamiennikiem. Wręczając ukochanej osobie taki prezent na pewno ją zaskoczysz i zachwycisz.

Czerwone serce z róż. Czy coś kojarzy się bardziej z walentynkami niż serce? Czerwone róże ułożone w takim właśnie kształcie nie budzą żadnych wątpliwości co do intencji nadawcy.

Przedstawione powyżej przykłady, to tylko propozycje, z których możesz skorzystać. Jeżeli znasz pasję swojej drugiej połówki i wiesz z czego ucieszyłaby się dużo bardziej, to może warto poszukać prezentu związanego z jej zainteresowaniami.

Zobacz również:

Rola kwiatów podczas uroczystości Bożego Ciała

Jak wybrać odpowiednie kwiaty na Dzień Babci i Dziadka?

Dzień Kobiet - idealne kwiaty dla każdej kobiety

Symbole Wielkanocy. Kwiaty i dekoracje na wielkanocnym stole

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? Podpowiadamy co najlepiej kupić

Bukiety dla babci i dziadka. Jakie kwiaty wybrać na ich święto?

Idealny bukiet na dzień matki - sprawdź, jak go skomponować

Kwiaty i dekoracje roślinne na Boże Narodzenie

Co trzeba wiedzieć o symbolu Dnia Kobiet - goździku?

Kwiatowe wróżby andrzejkowe

Jakie kwiaty kupić z okazji Dnia Kobiet?

Kwiaty na dzień matki. Jak wybrać te najpiękniejsze?

Czy żonkile nadają się tylko do zdobienia wielkanocnego stołu?

Jakie kwiaty na rocznicę ślubu?

Stroiki na Boże Narodzenie

Top 10 bukietów na Dzień Matki

Jak zrobić stroik świąteczny?

Prezenty na dzień babci i dziadka

Kwiaty na Dzień Ojca - nasze top 10

Kwiaty cięte na Boże Narodzenie, najpiękniejsza dekoracja bożonarodzeniowa