Słodkie prezenty - Sprawdź

Najpiękniejsze kwiaty, które możesz podarować bliskim na urodziny

Urodziny to niepowtarzalna i wyjątkowa okazja, by wyrazić nasze uczucia. Bukiet kwiatów to idealny prezent na tę okazję, ponieważ jest przemyślanym i osobistym gestem przekazującym dodatkowe informacje w zależności od kwiatów w aranżacji. Dla dziewczyny, żony lub przyjaciół nie ma nic lepszego niż kwiatowa niespodzianka, gdy kurier z dostawą zapuka do ich drzwi i zaskoczy ich bukietem.

Z drugiej strony można też samodzielnie dobrać kwiaty w kwiaciarni i osobiście podarować bukiet lub kompozycję kwiatową. nawet jeśli jesteśmy w dalekiej podróży, nadal możemy sprawić niespodziankę. Dostawa kwiatów kurierem jest obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek.

W przeciwieństwie do Walentynek, kiedy intencja kwiatów ma raczej przekazywać miłosne intencje, podczas urodzin można być bardziej konkretnym w swoim przesłaniu. A także bardziej kreatywnym, wybierając kwiaty, stosowne kolory i dodatki. Warto wcześniej poznać preferencje, jakie osoba, która obchodzi urodziny ma odnośnie kwiatów i jaki lubi kolor. Dzięki temu można bardziej skupić się na kompozycji, żeby przekazać nasze uczucia bliskiej osobie.

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny

Kwiaty to świetny pomysł na prezent urodzinowy. Jeśli brakuje inspiracji na prezent urodzinowy, bukiet kwiatów zawsze spełni swoją rolę. Kwiaty zawsze będą nie tylko dobrym wyborem, ale i łatwym. Warto pamiętać, że różne kwiaty mają różne znaczenia, a ich symbolika może przybrać zupełnie nowy wymiar, gdy zostaną podarowane na specjalne okazje, m.in. urodziny.

Niektóre kwiaty mają uznaną renomę i powinny się sprawdzić na niemal każde urodzinowe okazje. Z pewnością większość można kupić w niemal każdej kwiaciarni, a jeśli nie? Wiele kwiaciarni świadczy usługi wysyłania kwiatów, a dostawa jest powszechną dodatkową opcją. Dzięki temu możesz wybrać najpiękniejszy bukiet jako prezent urodzinowy dla różnych osób w swoim życiu.

Róże

Róże to wspaniały klasyczny kwiat na każdą okazję. Z pewnością znajdziesz je w każdej kwiaciarni na świecie, ale żółte róże w tym roku będą szczególne na urodziny. Wprawdzie symbolizują przyjaźń, ale żółte róże wpisują się w trendy roku 2021. Instytut Pantone wytypował na rok 2021 wytypowano - zamiast jednego - zestaw dwóch głównych kolorów. Są to Ultimate Grey i Illuminating Yellow.

Róże są pachnące, słodkie i subtelne i mówią ukochanej osobie „Dziękuję bardzo, że jesteś". Urodzinowe okazje to czas na świętowanie tego, żeby docenić ile ktoś dla nas znaczy. Czy jest na to lepszy sposób niż kwiaty czy cały ich bukiet, który wyraża radość i i przyjaźń?

Tulipany

To odpowiednie kwiaty, gdy jest się absolutnie zauroczonym dziewczyną lub chłopakiem i chce się wyrazić nasze uczucia. Żółte czy czerwone, w bukiecie czy w kompozycjach, tulipany to klasyczny sposób wyrażania uczuć, miłości w prostej formie i stylu. Jednocześnie kwiaty dają znać osobie, że nasze zamiary są czyste. 

Niektóre z najlepszych kwiatów na urodziny to te, które symbolizują aspekt samej relacji, więc warto kłaść nacisk na symbolikę z tymi ślicznościami. Nie zapomnij dołączyć karteczki z wiadomością i voilà. Gotowe! Żeby zwiększyć niespodziankę, ich dostawa w wybranym czasie, może wzmóc efekt zaskoczenia.

Irysy

Te delikatne wiosenne kwiaty na urodziny świetnie nadają się do prawienia komplementów. Być może chcesz pochwalić swoją partnerkę za jej poświęcenie i zaangażowanie w wychowywanie dzieci, a może te kwiaty to ma być wyraz podziwu dla jej piękna? 

Lata lecą, więc dodanie kolejnego roku może sprawić, że przemyślenia ukierunkują się na przemijanie, ale miła wiadomość  będzie tylko rodzajem  przemyślanego gestu, który twoja żona doceni. Możesz zamówić prosty bukiet irysów z subtelnymi dodatkami, który pozwoli twojej żonie wykorzystać jedną z urodzinowych okazji, aby ułożyć eleganckie, świeże kwiaty jako centralny element domu.

Słoneczniki

Słoneczniki są pełne pozytywności i radości. Poprzez żółty kolor i swoistą dostojność przekazują optymizm i wesołą żartobliwość. Złote płatki tych kwiatów naśladują słońce - to doskonała metafora światła, które bliska osoba wnosi do naszego życia. 

Ich odporna natura wyraża również przesłania o długowieczności i lojalności, które są trafnymi  uczuciami w aspekcie nie tylko rodziny i małżeństwa, ale również przyjaźni. To jeden z niewielu kwiatów, który podkreśla lojalność i życzenia przyjaźni. Jest to sezonowy kwiat na urodziny, ale możesz go podarować dziewczynie, i żonie, i babci, ale i przyjacielowi.

Mieczyki

Mieczyki to kolejny dobry wybór na kwiaty na urodziny. Emanują młodzieńczymi uczuciami i pozwalają znów poczuć nie tylko czas zalotów i flirtu, ale i wywołują poczucie nostalgii z czystością intencji. Mieczyki może nie są zbyt popularnymi kwiatami, ale może właśnie w tym leży ich siła. 

Z pewnością każdy odwzajemni radością taki odświeżający bukiet w dniu urodzin. W końcu starzenie się nie umniejsza poczucia naszej dziecięcości i młodzieńczego optymizmu. Wielobarwne mieczyki w szklanym wazonie przywołują równie uczucia nie tylko miłości czy radości, ale i kobiecości.

Gerbery

Jasne, kolorowe i szlachetne gerbery są odpowiednie dla kobiet obchodzących urodziny w każdym wieku, również dla tych nowo narodzonych. Te kwiaty są elastyczne i sprężyste o długich i szerszych płatkach.  

Bukiety z tych kwiatów nie tylko uhonorują urodę żony, ale także pozwolą wyrazić szacunek babci, albo zaprzyjaźnionej parze czy przyjacielowi.  Wielokolorowy bukiet gerber z pewnością zdziała cuda, a delikatne dodatki np. z róż . Można także mieszać z nimi różne kwiaty. Na przykład wspaniały bukiet gerber, róż i eustom z pewnością zrobi duże wrażenie. 

Goździki

Uchodzą za kwiaty urodzinowe wręczane w styczniu. Goździki są odpowiednie na niemal każdą okazję - wesela, urodziny, a nawet pogrzeby. Są dostępne w wielu różnych kolorach, takich jak czerwony, różowy, fioletowy, biały i żółty. Łatwo je rozpoznać ze względu na potargane płatki. 

Kolor goździka może nieznacznie zmienić znaczenie, ale w większości symbolizuje miłość, dumę, fascynację i piękno. Tworzą śliczne połączenia z innymi kwiatami - różami, frezjami czy gerberami. Nie są tak popularne, jak wspomniane wcześniej kwiaty, lecz to także może mieć znaczenie.

Ulubiony kwiat

Czy można podarować piękniejszy kwiat niż ulubiony? Oczywiście, wymaga to znajomości ulubionego kwiatu lub umiejętnego podejścia, żeby wydobyć informacje, jeśli chcemy, aby kwiaty na urodziny były niespodzianką. Niemniej jednak, jaki jest lepszy prezent niż coś na tyle przemyślanego, aby podarować jedną z ulubionych rzeczy? 

Niezależnie od tego, czy są to żonkile, tulipany, słoneczniki czy inne odmiany, kwiaty na urodziny mają różne kształty i rozmiary, tak jak ludzie. Można dostosować ten prezent na urodziny do własnych upodobań. 

Bukiety mieszane

Aby dodać trochę urozmaicenia do bukietu lub jeśli po prostu masz dużo do przekazania z okazji urodzin, wybierz mieszany bukiet świeżo ściętych kwiatów. Odwiedź kwiaciarnię lub przejrzyj ofertę na stronie internetowej, aby zapoznać się z eleganckimi kompozycjami mieszanych kwiatów, jednocześnie romantycznymi i imponującymi. 

Gustowny bukiet może składać się ze słodkich pastelowych róż, róż w towarzystwie kalii. Można też skomponować bukiety z frezji czy mieczyków, z fantazyjną tasiemką, estymą lub kokardą. Asortyment jest ogromny i pozwoli wybrać najpiękniejsze kwiaty na urodziny. 

Nowatorskie kompozycje kwiatowe

Aby uzyskać bardziej zaskakującą, albo i nawet ekscentryczną prezentację bukietu kwiatowego, niektóre kwiaciarnie oferują kwiaty w aranżacji tortu urodzinowego, pudełka z kwiatami lub aranżacjach z alkoholem. Wprawdzie cena może być wyższa, ale oferowane bukiety w przeróżnych konfiguracjach dodadzą humoru kwiatowemu prezentowi. Jeśli masz ochotę na odrobinę żartu, taka nowatorska kompozycja będzie wisienką na torcie do urodzinowego prezentu.

Nie zapomnij dołączyć karteczki

Pamiętaj... Niezależnie od tego, do kogo wysyłasz urodzinowe kwiaty, nie zapomnij dodać kartki ze spersonalizowaną wiadomością. Nawet jeśli bukiet mówi sam za siebie, a nawet jeśli czasami wymaga większego wysiłku, kilka dobrze dobranych słów nigdy nie zaszkodzi i pozwoli precyzyjniej określić uczucia do bliskiej osoby.

Jak nie osobiście, to zostaje dostawa

W czasach pandemii nie zawsze jest możliwe osobiste przekazanie kwiatów. W bardziej ekstremalnych przypadkach nawet trudno jest z ich zakupem. Na szczęście wiele zakładów florystycznych wysyła swoje produkty. Dostawa to nie jedyna opcja, z której zwykli klienci mogą skorzystać. 

Wiele kwiaciarni zmieniło zakres działalności, przenosząc swoje doświadczenie do Internetu i na popularne profile społecznościowe jak Instagram czy Facebook. Skorzystali na tym wszyscy. Poprzez różne kursy, porady profesjonalni floryści postawili na edukację, więc każdy może spróbować skomponować najbardziej wymyślny bukiet. 

Oczywiście, do tego potrzebne są komponenty, czyli kwiaty. Dostawa ich - w wielu sytuacjach - to idealna okazja, żeby samemu skomponować wymarzony bukiet na urodziny. Jeszcze tylko wystarczy poznać ulubione kwiaty i kolory solenizanta lub jubilatki, po czym można przystąpić do działania.

Zobacz również:

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Kwiaty na urodziny wg miesiąca

Jakie wybrać kwiaty na urodziny?

{Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!}

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

{Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?}

Kwiaty na prezent - cięte czy doniczkowe?

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Jakie kwiaty na podziękowanie?

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?

Jakie kwiaty na imieniny podarować?

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie