Słodkie prezenty - Sprawdź

Wiele jest sytuacji w życiu, kiedy warto komuś podziękować. Dziekanowi po obronie, lekarzowi po udanej operacji, rodzicom za wsparcie, czy każdej osobie, która w jakiś sposób nam pomogła. Pamiętajmy, by wyrażać naszą wdzięczność za każdym razem, kiedy otrzymamy od kogoś wsparcie. Niestety nie w każdej sytuacji wystarczy powiedzenie tylko krótkiego "dziękuję", aby odpowiednio wyrazić nasze uczucia. Najprostszym sposobem, aby właściwie to uczynić, jest wraz ze słowami wdzięczności, dołączyć bukiet kwiatów. Jakie kwiaty na podziękowanie wybrać, aby były odpowiednio dobrane do okazji?

Bukiety na podziękowanie mówią więcej niż tysiąc słów

Kwiaty na podziękowanie

Kwiaty cięte
to ponadczasowy i uniwersalny prezent, idealny na każdą okazję. Wyrażają więcej niż tysiąc słów, więc wspaniale nadadzą się jako gest podziękowania. W sytuacji, kiedy ktoś nam pomógł, lepiej nie czekać za długo, bo odwlekanie podziękowań z pewnością nie wpłynie dobrze na odbiór spóźnionego podarunku przez obdarowanego. Jeśli wiesz, że nie będziesz miał możliwości, by osobiście wyrazić wdzięczność, skorzystaj z pomocy kwiaciarni internetowej. Kurier w Twoim imieniu dostarczy kwiaty pod wskazany adres, co doda całości efektu zaskoczenia i nuty tajemniczości. Do bukietu kwiatów możesz dołączyć także słodki dodatek w postaci czekoladek lub bombonierki. Lepiej jednak najpierw sprawdzić, czy będzie to odpowiedni prezent. Nie każdy je słodycze lub musi za nimi przepadać. Zawsze mógłby podarować to innej osobie, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Dlatego bezpieczniejszym wyborem będą same bukiety kwiatów, które we właściwy sposób wyrażą wdzięczność.

Jakie kwiaty na podziękowanie wybrać?


Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi znać się na kwiatach i wiedzieć, jakie bukiety kwiatów lepiej wybrać na podziękowanie, a jakie na Dzień Kobiet, Dzień Matki czy Dzień Babci. Tym bardziej, że każdy kwiat posiada zupełnie inną symbolikę. Mowa kwiatów jest umowna, ale nigdy nie mamy pewności, czy osoba, której chcemy podziękować nie przykłada do tego dużej wagi. Warto jednak znać podstawy, by przez przypadek nie wręczyć w ramach podziękowań bukietu czerwonych róż, wyrażających miłość i to do tego namiętną. Pytanie zatem, jakie kwiaty na podziękowanie będą najlepsze?

podziękowanie kwiaty


Jeśli chcesz wręczyć komuś bukiet z jednego gatunku kwiatów, najlepiej wybierz białe chryzantemy, czerwone goździki lub kolorowe gerbery. Kwiaty te symbolizują wdzięczność, gorące podziękowania, wyraz szacunku lub wyniosły podarek. Nie trzeba jednak kierować się tymi umownymi znaczeniami. Możesz śmiało wybrać inny gatunek kwiatów, w szczególności, kiedy wiesz, że lubi go ta szczególna osoba, której chcesz nimi podziękować. Jeśli nie znasz jej upodobań, zawsze możesz zdać się na florystkę, która z pewnością wykona dla Ciebie piękną kompozycję odpowiednią do okazji.

Wyrażanie wdzięczności - bukiety mieszane


Kiedy nie chcesz zgłębiać się w znaczenie kwiatów, zawsze możesz zdecydować się na bukiet kwiatów mieszanych. Połączenie ze sobą kilku gatunków kwiatów w różnych kolorach to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie są pewne kwiatowej preferencji osoby lub po prostu wolą nie ryzykować w grze znaczeń. Wymieszanie kwiatów zeruje ich symbolikę, więc kolorowa kompozycja kwiatowa to świetny wybór. Dodatkowo nie zamykasz się wtedy na wiele pięknych gatunków kwiatów takich jak: róże, goździki, lilie, gerbery, alstromerie. Nasza rada: zdecyduj się na bukiet z przynajmniej trzech różnych kwiatów, bez zbędnego przybrania, w odpowiadającej Ci kolorystyce. Liczba kwiatów powinna być nieparzysta, gdyż przyjęło się, że parzysta zarezerwowana jest na rocznice oraz pogrzeby.

Kwiaty na podziękowanie - ważna rozwaga

kwiaty dziękuje

Czy można za bardzo wyrazić wdzięczność? Odpowiedź brzmi: tak. Niby nie ma żadnych reguł określających co wolno, a co nie, kiedy chcemy za pomocą kwiatów podziękować komuś za pomoc. Sprezentowanie komuś zbyt dużego bukietu może wyrazić naszą wdzięczność aż za bardzo. Osoba obdarowana może także zmieszać się lub się zakłopotać naszym przesadzonych podarunkiem. Bukiet nie musi być pokaźny, tak naprawdę liczy się gest. To, czy zdecydujesz się na większą kompozycję, czy mniejszą leży tylko po Twojej stronie. Nie ma żadnej określonej liczby kwiatów, z których powinien składać się bukiet na podziękowania. Nie każdy kupuje sobie na co dzień kwiaty, więc Twój podarunek, czy skromniejszy, czy bogatszy, na pewno ucieszy osobę Obdarowaną.

W jaki sposób podarować kwiaty z okazji podziękowania?


Najlepiej osobiście podczas umówionego spotkania lub niespodziewanej wizyty. Wówczas możemy oprócz kwiatów przekazać słowa wdzięczności. Jeśli nie masz takiej możliwości, skorzystaj z kuriera. Do zamówionych kwiatów dołączysz ręcznie wypisany bilecik, który na pewno zostanie na długo w pamięci, a wręczony wraz z pięknym bukietem, wywoła szeroki uśmiech na twarzy obdarowanego. Kwiaty z dostawą to także dobre rozwiązanie, kiedy chcesz podziękować np. lekarzowi, który nie zawsze ma czas na dodatkową wizytę.

Kwiaty, które mówią dziękuje

kwiaty podziękowanie

Wiesz już, że okazji do podziękowań jest naprawdę wiele. Dlatego kiedy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń, lepiej nie czekaj z wyrażeniem mu wdzięczności. Udaj się do najbliższej kwiaciarni lub zamów dostawę kwiatów do domu i wybierz odpowiedni do sytuacji bukiet kwiatów. Skorzystaj z ich bogactwa gatunków i różnorodności kolorów, by przekazać nimi słowo "dziękuję". W razie pytań lub wątpliwości, służymy codziennie fachową pomocą i z miłą chęcią doradzimy Ci, jakie kwiaty nadadzą się do podziękowań. Doręczymy je potem pod wskazany przez Ciebie adres w dowolnym mieście w Polsce wraz z ręcznie wypisanym przez nas bilecikiem z Twoimi słowami wdzięczności.

Zobacz również:

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Kwiaty na urodziny wg miesiąca

Jakie wybrać kwiaty na urodziny?

{Najpiękniejsze kwiaty na urodziny}

{Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!}

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

{Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?}

Kwiaty na prezent - cięte czy doniczkowe?

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?

Jakie kwiaty na imieniny podarować?

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie