Dostarczamy kwiaty w niedzielę!

Na każdą uroczystą okazję kwiaty są prezentem uniwersalnym. Wręcza się je solenizantom z okazji imienin, jubilatom, pani domu podczas pierwszej wizyty, przy zaręczynach i świeżo zaślubionej parze. Albo całkiem bez okazji, aby podkreślić swoją sympatię dla jakiejś osoby. Kwitnące rośliny doniczkowe i flakony pełne ciętych kwiatów są wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Dobrze jest mieć je zawsze w mieszkaniu, bo wprowadzają radosny nastrój i powiew świeżości. Wybierając kwiaty na prezent, warto się zastanowić, czy kupić kwiaty w doniczce, czy efektownie skomponowany bukiet.

Dla kogo kwiaty na parapet?

Wręczenie doniczki z rozłożonymi kielichami i pączkami, które zwiastują szybki rozkwit, wywołuje efekt zachwytu i radości. Ale już po krótkim czasie powstaje pytanie - gdzie ją postawić? Rzadko kto dysponuje specjalnymi kwietnikami. Najlepiej więc na parapecie, żeby roślina miała zapewniony dostęp do światła dziennego. Jest z tym później mały problem, bo podczas otwierania okna trzeba przesuwać zawadzające doniczki, albo przestawiać je na ten czas w inne miejsca. Trzeba też poznać zasady podlewania - jak często, rano czy wieczorem, do jakiego stopnia nawilżać ziemię. Wszystko to zależy od rodzaju rośliny i wielkości doniczki. Rozwiązania intuicyjne mogą być zawodne i roślina zginie z powodu braku albo nadmiaru wilgoci.

Jak pielęgnować?

Utrzymanie kwiatów doniczkowych nie jest łatwą sprawą. Na przykład begonie potrzebują dużo słońca i wody. Musi się o tym stale pamiętać, bo inaczej roślina nie przetrwa. Orchidea zaś wymaga specjalnego podłoża, w razie przesadzania trzeba się w nie zaopatrzyć. Dość trudne w pielęgnacji są też fiołki i azalie. Kwiaty cebulkowe takie jak tulipany, hiacynty, narcyzy, krokusy, są bardzo dekoracyjne w okresie wegetacji. Cieszą oko dopóki nie przekwitną. Kiedy wchodzą w stan spoczynku ich urok znika. Pozostają pędy, które trzeba odpowiednio pielęgnować, aby znowu zakwitły na wiosnę. Wiąże się to z szeregiem zabiegów takich jak obcięcie zeschłych kwiatów, pożółkłych liści i fragmentów pędu. Niezbędne jest też umiarkowane podlewanie, a po pewnym czasie należy wyjąć cebulkę i przechować ją w odpowiednich warunkach aż do wiosny.

Przyjemność czy kłopot?

Kwiaty doniczkowe można podarować osobom, które mają zamiłowanie do zajmowania się uprawami i chociaż trochę się na tym znają. W przeciwnym razie, osoba obdarowana będzie miała z nimi więcej problemów niż pożytku. Niektóre kwiaty o silnym zapachu mogą stać się alergenem dla osób uczulonych. Inne rośliny mogą zawierać toksyny szkodliwe dla zwierząt, na przykład dla domowego pieska lub kota, który ma zwyczaj obgryzać liście roślin. Kwiaty doniczkowe nie są też najlepszym pomysłem dla osób, które często wyjeżdżają i są poza domem przez dłuższy czas. We wszystkich tych przypadkach podarowanie kwiatów doniczkowych będzie zupełnie nietrafionym prezentem.

Kwiaty do wazonu - dla każdego

Cięte kwiaty można wręczać bez ryzyka, że nie zostaną zaakceptowane. Nie muszą się one charakteryzować znaczną trwałością, bo jest to raczej gest symboliczny, podkreślający ważną chwilę albo przypływ uczuć. Niektórzy nadają też znaczenia rodzajom lub kolorom kwiatów - to wyznanie bez słów.

Wiązanki

Dobrym pomysłem jest podarowanie wiosennych kwiatów jednego rodzaju, związanych skromną wstążką. Taka wiązanka tulipanów, frezji, konwalii, żonkili lub bratków, to niezobowiązujący i bezpretensjonalny prezent. Kwiaty są świeże, pachnące i tak piękne, że nie wymagają już ozdób i dodatków. Pierwsze wiosenne kwiaty podkreślą nadchodzący okres budzenia się przyrody. Nie ma chyba osoby, której to nie poprawiłoby samopoczucia. Tulipany będą się długo rozwijały z pączków, a konwalie i frezje wypełnią przestrzeń swoim aromatem. W innych okresach równie skromne ale też efektowne są wiązanki słoneczników, astrów czy mieczyków. Te kwiaty dobrze wyglądają w wazonie i trzymają się bardzo długo. Wiązanki mogą być wręczane bez szczególnej okazji, bo jest to prezent równie ładny jak praktyczny. Po wstawieniu do flakonu staną się niebanalną ozdobą pokoju.

Bukiety

O wiele bardziej strojne są bukiety wykonane z różnych gatunków kwiatów. Ich łączenie pod względem wielkości i kolorystyki  zależy od kreatywności florystów. Bukiet w skład którego wchodzą goździki, alstromerie i margerytki bywa ozdabiany liśćmi paproci i drobną białą gipsówką. Całość pozostaje w tonacji różu w różnych odcieniach. Nadaje się jako wyraz podziękowania lub okazjonalnych gratulacji. Znakomicie rozświetli każde pomieszczenie bukiet o słonecznych barwach. Mogą to być między innymi żółte róże, lilie i słoneczniki. Będą one kontrastowały z otaczającymi je ciemno zielonymi liśćmi. Bukiet z bezlistnych gerber może być dodatkowo ozdobiony różnego rodzaju zielenią dekoracyjną. Szczególnie elegancki jest bukiet z róż o długich łodygach, osłonięty muślinem albo upiększony kokardą w kolorze zbliżonym do główek kwiatów.

Co można dodać do bukietu?

Kwiaty najlepiej prezentują się w równie pięknych szklanych flakonach. Bukiet z dostawą może być dostarczony z kwiaciarni internetowej łącznie ze stylowym wazonem, który pozostanie na długo jako miła i praktyczna pamiątka. Przyjemnym dodatkiem do wiązanki dla osoby obchodzącej imieniny będzie bombonierka z pralinkami, koszyczek czekoladek Raffaello albo eleganckie pudełko pomadek Merci. Urodzinowy bukiecik dla małego solenizanta, kwiaciarnia przyśle razem z uroczą pluszową maskotką. Sprawi ona dziecku dodatkową radość.

Bukiety na specjalne okazje

Wyjątkowej oprawy wymagają przyjęcia weselne z udziałem znacznej liczby gości. Zadba o to kwiaciarnia internetowa. Dostarczy kompozycje kwiatowe z różnokolorowych róż, gerber, frezji lub storczyków, do przyozdobienia stołów, wiązanki koktajlowe w pastelowych kolorach, doniczki z kwiatami w ozdobnych osłonkach i drobne bukieciki układane przy nakryciach dla gości. Każdy z zaproszonych może zamówić sobie wcześniej kwiaty do wręczenia młodej parze po zaślubinach. Jeśli ktoś nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w tej uroczystości, złoży zamówienie i kwiaciarnia przyśle bukiet z bilecikiem, w odpowiednim czasie. To bardzo praktyczne rozwiązanie, świadczące o tym, że pomimo nieobecności, pamiętało się o tym ważnym wydarzeniu. Kwiaty zawsze towarzyszą osobom stającym na ślubnym kobiercu. Estetyczny wystrój kościoła wiązankami kwiatów podkreśla rangę tej uroczystości. Bukiet na masce samochodu wiozącego parę młodą z domu do kościoła, zasygnalizuje otoczeniu, że jest to pojazd niezwykły. Każda z druhen może mieć wiązankę kwiatów zharmonizowaną z kolorem sukni. Znajdzie się też elegancki malutki bukiecik do butonierki garnituru pana młodego. Najważniejszy jest oczywiście bukiet ślubny panny młodej. Może być bardzo okazały, albo skromny lecz elegancki. Ozdobiony efektowną kokardą lub przejrzystą kryzą. Tu z wyborem nie ma problemu, bo zamawia go sama panna młoda według własnego gustu. Może zdecydować się na pastelowe kolory, kwiaty w różnych barwach i odcieniach, albo szykowną wiązankę z białych róż. Zawsze będzie to bukiet piękny i romantyczny.

Dla kogo kwiaty w doniczce?

Taki prezent może być odpowiedni na Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy na ogół lubią zajmować się roślinkami, obserwować ich wzrastanie i opiekować się nimi. Kwiaty dla nich mogą też być umieszczone w estetycznym welurowym pudełku, osłonce ceramicznej albo w wiklinowym koszyczku. Można je zamówić z różnych miejsc w Polsce i zostaną doręczone w dniu ich święta wraz z bilecikiem z życzeniami. Jeśli będą do tego dołączone wykwintne czekoladki, taki zestaw z pewnością ucieszy seniorów. Doniczkowe kwiaty warto też podarować miłośnikom domowej flory. Zazwyczaj mają oni w mieszkaniu wyznaczone miejsca na ich ustawienie i wiadomo, że dobrze zadbają o kondycję rosnących kwiatów. Dla siebie warto kupić kwiaty doniczkowe do ozdobienia balkonu lub tarasu. Stworzą one mini ogródek, uprzyjemniający relaks na świeżym powietrzu. Posiadacze działki mogą cebulki kwiatów doniczkowych przechować w odpowiednich warunkach i wiosną zasadzić je na swoich grządkach.

Zobacz również:

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Kwiaty na urodziny wg miesiąca

Jakie wybrać kwiaty na urodziny?

{Najpiękniejsze kwiaty na urodziny}

{Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!}

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

{Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?}

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Jakie kwiaty na podziękowanie?

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?

Jakie kwiaty na imieniny podarować?

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie