Słodkie prezenty - Sprawdź

Imieniny może obchodzić każdy z nas, jednakże nie wszyscy nadal je celebrują. Mimo to warto w dzień imienin naszych najbliższych osób pomyśleć o nich i podarować drobny prezent. Najlepszym sposobem na przekazanie imieninowych życzeń są bukiety świeżych kwiatów ciętych. Pytanie tylko, jakie kwiaty na imieniny wybrać, aby pasowały odpowiednio do okazji? Wybór jest naprawdę spory, więc lepiej przed zakupem dobrze przemyśleć swój zakup.

Kwiaty na imieniny - najlepszy prezent


Imieniny to dzień, kiedy solenizant czci pamięć patrona swojego imienia. Jednakże większości osób kojarzą się one ze spotkaniem przy kawie i cieście wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Niestety coraz mniej osób celebruje ten dzień w taki sposób. Dla młodszego pokolenia jest to po prostu dzień jak każdy.

Niezależnie jednak od tego, czy dana osoba obchodzi imieniny, czy nie, warto pomyśleć o tym, żeby sprawić jej radość. W tym przypadku świetnie sprawdzą się kwiaty, które są bardzo uniwersalnym i gustownym pomysłem na prezent. Nie ma chyba ani jednej okazji, na którą nie nadałyby się jako wspaniały gest pamięci. Wystarczy kilka kolorowych kwiatów ułożonych w piękną kompozycję, by wywołać uśmiech na twarzy solenizanta. Jeśli nie wiesz, jakie kwiaty wybrać, lepiej poradź się florysty lub zapoznaj się najpierw z ich symboliką, aby nie popełnić gafy.

Bukiety imieninowe czy kwiaty doniczkowe?


Kwiaty na Imieniny

To pytanie, przed którym staje większość z nas. Niestety nie ma na nie jednej i konkretnej odpowiedzi. Przede wszystkim warto kierować się zasadą, aby kupować to, co lubi druga osoba. Dlatego lepiej najpierw zastanowić się przed wizytą w kwiaciarni, by nie trafić czasu na miejscu. Jeśli wiesz, że solenizant jest miłośnikiem kwiatów w doniczce, lepiej nie ryzykuj i pójdź w pewną opcję. Dodatkowo wiele osób woli kwiaty doniczkowe, bo dłużej cieszą swoim wyglądem w domu lub w pracy. Piękna i kolorowa odmiana storczyka doniczkowego z pewnością ucieszy każdego, a w szczególności ich kolekcjonera.

Przyjęło się już, że w przypadku, kiedy nie jesteśmy do końca pewni kwiatowych preferencji osoby, która obchodzi imieniny, lepiej zdecydować się na bukiet kwiatów ciętych. Warto postawić wtedy na elegancką kompozycję z wielu gatunków kwiatów, która już z daleka będzie zachwycać swoim wyglądem. Jeśli jesteś miłośnikiem tradycji, możesz zdecydować się na ponadczasowe róże, z których florystka stworzy prosty, ale zachwycający bukiet. Bukiet kwiatów mieszanych to natomiast bezpieczna opcja, która uchroni cię przed ewentualnymi nieporozumieniami związanymi z symboliką i mową kwiatów. Polecamy kolorowe kompozycje z goździków, alstromerii, gerber, lilii czy margerytek, np. bukiet Eksplozja kolorów.

Kwiaty imieninowe - jaki kolor?


Kiedy wybór rodzaju kwiatów masz już za sobą, warto pomyśleć o ich barwach. Kolory kwiatów wydają się z pozoru nieważne i coraz mniej osób martwi się, czy to jaki kolor wybiorą dla solenizanta, będzie miało wpływ na jego odbiór. Obecnie symbolika kolorów kwiatów odchodzi do "lamusa", ale są jeszcze osoby, dla których nadal ważna jest niewerbalna informacja jaką przekazują kwiaty. Chociażby kolor czerwony to nadal mocny symbol namiętnej miłości, dlatego lepiej z nim uważać. Oczywiście, jeśli chcesz podarować kwiaty dla dziewczyny, to bukiet czerwonych róż będzie wspaniałym pomysłem na prezent. Jednakże w przypadku prezentu dla szefowej, lepiej nie zdecydować się na czerwone róże.

Znaczenia kwiatów oraz ich kolorów są różne i niekoniecznie pokrywają się one w przypadku dwóch innych kwiatów. Przyjęło się jednak, że kolor czerwony to namiętna miłość, żółty oznacza zdradę, pomarańczowy ciepłe relacje, np. z rodziną, różowy przyjaźń i sympatię, kolor biały to czystość. Warto jednak zapoznać się z ich szerszym znaczeniem, by nie popełnić przez przypadek gafy, która mogłaby zniesmaczyć solenizanta.

Bukiet na imieniny - z ilu kwiatów powinien się składać?


Imieniny kwiaty

Ilość kwiatów
w bukiecie może być kłopotliwa tak samo, jak ich kolor. Jeśli nie wiesz, ile kwiatów powinno znaleźć się w bukiecie, warto abyś trzymał się prostej zasady, by uniknąć nieporozumień. Przyjęło się, że bukiet powinien zawierać nieparzystą liczbę kwiatów, a kompozycje pogrzebowe parzystą. Wyjątek stanowią bukiety z okazji okrągłej rocznicy, np. 10 róż na 10. rocznicę ślubu.

Nieparzysta liczba kwiatów w bukiecie jest związana w dużej mierze z wyglądem bukietu. Po prostu kompozycje z nieparzystą liczbą kwiatów lepiej się prezentują. Przy większych kompozycjach liczba kwiatów już nie jest takim problem, chyba że wręczany jest on na okrągłą okazję, np. 50. urodziny.

Bukiet kwiatów na imieniny dla mężczyzny


Czy warto wręczać kwiaty imieninowe mężczyźnie? Oczywiście, że tak! Kwiaty cięte lub doniczkowe to równie wspaniały prezent dla mężczyzny z okazji imienin, jak i dla kobiety. Bukiet kwiatów możesz śmiało podarować swojemu tacie, dziadkowi, przyjacielowi lub szefowi w pracy. Możesz potraktować go jako główny upominek imieninowy lub jako dodatek do innego prezentu. Warto wówczas pomyśleć o odpowiedniej kolorystyce takich kompozycji. Kwiaty mogą być w kolorach pomarańczowych, np. bukiet Urok życia lub kremowych, ale możesz także zaszaleć w kompozycję bogatą w kolory - bukiet Burza kolorów. Pamiętaj jednak, że według florystycznego savoir vivre bukiet dla mężczyzny powinna wręczyć kobieta.

Kwiaty na imieniny online


Kwiaty na imieniny

Imieniny
to świetna okazja na spotkanie i co za tym idzie osobiste wręczenie wcześniej zakupionego prezentu dla solenizanta. Niestety coraz częściej jest tak, że dwie bliskie sobie osoby mieszkają daleko od siebie i możliwość spotkania jest bardzo mała. Nie oznacza to jednak od razu, że nie możemy najbliższej nam osobie złożyć życzeń i podarować jej choć małego upominku. Z pomocą przychodzi kwiaciarnia internetowa LaFlora, którą z chęcią doręczy w Twoim imieniu bukiet imieninowych kwiatów. Wybierz jedną z naszych kompozycji, dołącz do niej bilecik z życzeniami, a my zajmiemy się całą resztą. Nie ma na co czekać, bo codziennie ktoś obchodzi imieniny!

Zobacz również:

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Kwiaty na urodziny wg miesiąca

Jakie wybrać kwiaty na urodziny?

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny

Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?

Kwiaty na prezent - cięte czy doniczkowe?

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Jakie kwiaty na podziękowanie?

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?