Słodkie prezenty - Sprawdź

Kwiaty na urodziny to nadal jeden z najpopularniejszych form prezentów. Lubimy wręczać kwiaty oraz być nimi obdarowywani, więc okazja jaką są urodziny to wspaniały sposób, aby wywołać zachwyt na twarzy solenizanta. Zastanawiasz się, jakie kwiaty na urodziny podarować dziewczynie, rodzicom, dziadkom, rodzeństwu lub przyjacielowi? Poniższy tekst pomoże Ci znaleźć odpowiedni bukiet na urodziny, który wywoła uśmiech na twarzy solenizanta.

Kwiaty na urodziny - pomysły


Zwyczaj obdarowywania kwiatami znany jest już od czasów starożytnych i praktykowany do dziś. Pomysłów na prezent z okazji urodzin jest mnóstwo, mimo to bukiet ze świeżych kwiatów ciętych zajmuje wysoką pozycję. Bardzo często przebywamy daleko od solenizantów i nie mamy możliwości zjawić się osobiście na imprezie urodzinowej. Chcemy jednak podarować im coś od siebie i złożyć im życzenia urodzinowe. Urodziny obchodzi się raz w roku, więc warto sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy. Z pomocą przychodzi kwiaciarnia internetowa LaFlora, która wręczy wcześniej wybrany przez Ciebie kwiatowy podarunek. Do bukietu będziesz mógł dołączyć bilecik z życzeniami urodzinowymi, dzięki czemu solenizant dowie się, kim jest nadawca. Warto jednak najpierw zdecydować się, jakie kwiaty na urodziny chcemy podarować.

Urodzinowe kwiaty - jakie wybrać?


Na świecie dostępnych jest kilka tysięcy różnych gatunków kwiatów, dlatego myśl o wyborze tego wyjątkowego bukietu, z początku może wywołać u nas ból głowy. Nie ma co się stresować, gdyż temat ten tylko z pozoru wydaje się być skomplikowany. Każdy z nas chce podarować piękne kwiaty na urodziny, więc warto przed zakupem zdecydować się, jakie konkretnie kwiaty wybrać dla solenizanta. Decyzja zależy oczywiście od tego, dla kogo mają być kwiaty - czy mają to być kwiaty dla dziewczyny, rodziców, dziadków, przyjaciół, czy dla współpracowników. W temacie urodzin to róże nadal wiodą prym, więc bukiet złożony z pięknych róż wraz z przybraniem, będzie dobrym wyborem. Warto jednak pamiętać, że róże w zależności od koloru mogą mieć różne znaczenie. Róże czerwone to wyraz miłości, różowe to wyraża przyjaźń oraz dopiero co rozwijające się uczucie, róże żółte to sukces, a pomarańczowe fascynacja oraz wdzięczność. Na urodziny dobrym pomysłem jest bukiet z lilii. Lilie to piękne kwiaty, które nadają się dla osób, które darzymy sympatią lub kochamy. W sam raz na urodziny sprawdzą się także gerbery – to bardzo trwałe i piękne kwiaty, dzięki czemu przez długi czas będą cieszyć swoim wyglądem. W przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, jakie kwiaty lubi solenizant, warto podarować mu kolorowy bukiet mieszany, skomponowany z różnych gatunków kwiatów. Można również wybierać kwiaty urodzinowe pod kątem miesiąca, w którym dana osoba się urodziła.

Kwiaty na urodziny dostawa

Jaki bukiet kwiatów na urodziny?


Kiedy już wiesz, jakie kwiaty na urodziny chcesz podarować solenizantowi, teraz warto zdecydować w jakiej formie chcesz mu je podarować. Tradycyjny sposób to kwiaty ułożone i związane w bukiecie, z delikatnym przybraniem. Możesz wybrać wiązankę z jednego gatunku kwiatów, na przykład z samych róż lub poprosić florystkę o wykonanie bukietu mieszanego, w którego skład wejdzie kilka rodzajów kwiatów. To klasyczne rozwiązanie jest najczęściej wybieranym, jednakże nie musisz się ograniczać i podarować kwiaty w zupełnie innej formie. W ofercie naszej kwiaciarni znajdziesz wiele pięknych kompozycji kwiatowych w koszu, które wspaniale nadadzą się również na urodziny. Możesz zdecydować się na klasyczny kosz róż lub na bardziej zróżnicowaną kompozycję z kwiatów mieszanych. Alternatywnym rozwiązaniem na prezent z okazji urodzin są kwiaty doniczkowe, np. storczyk dwugałązkowy. Przede wszystkich polecamy piękne storczyki, dostępne w wielu barwnych wersjach, które odpowiednio pielęgnowane, z pewnością będą długo cieszyć solenizanta.

Kwiaty na urodziny dostawa

Kwiaty urodzinowe - jaki kolor wybrać?


Bukiet kwiatów na urodziny, jak już wiemy wiąże się z szeregiem decyzji. Jeśli chcesz na przykład podarować kwiaty na 18. urodziny lub bukiet na 30. urodziny, przed zakupem musisz zastanowić się również, jaki kolor kwiatów wybrać. Symbolika kwiatów, jak i ich koloru bywa różna, więc warto się z nią zapoznać. Wybór odpowiedniego koloru to ważna kwestia, gdyż każdy oznacza zupełnie coś innego i może nieść sobą odmienne informacje. Poniżej znajdziesz symbolikę najpopularniejszych kolorów występujących w kwiatach. Zapoznaj się z nią, by dobrać odpowiedni i nie popełnić niepotrzebnego faux paux.

Czerwone kwiaty na urodziny


To zdecydowanie kolor miłości i to właśnie z tym uczuciem jest najczęściej kojarzony. Czerwone kwiaty w takim razie będą wyrażać gorącą i wielką miłość, przede wszystkim namiętną i romantyczną, jednakże kwiaty w tym kolorze nadają się również jako prezent dla rodziców lub dziadków. Jedno jest pewne – najlepiej bukiet czerwonych kwiatów podarować osobie, którą kochamy.

Kwiaty w tym kolorze: róża, tulipan, gerbera, goździk, lilia, amarylis, anturium, gwiazda betlejemska.

Rożowe kwiaty na urodziny


To znakomita alternatywa dla czerwonego. Wiąże się z romantycznością, kobiecością oraz delikatnością. Kolor różowy nazywamy jest przez wielu bezpiecznym kolorem, ze względu na to, że kojarzony jest z przyjaźnią. Bukiet kwiatów urodzinowych w kolorystyce różowej podarowany krewnym lub przyjaciołom, będzie wyrażać wdzięczność.

Kwiaty w tym kolorze: róża, tulipan, gerbera, goździk, lilia, eustoma, storczyk, hortensja.

Żółte kwiaty na urodziny


Kolor żółty budzi zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia. Bardzo często dopisuje się mu znaczenie zdrady, zazdrości lub fałszu. Obecnie coraz częściej nabiera on zupełnie nowej symboliki i kwiaty w tym kolorze oznaczają siłę, pomyślność, radość, a także przyjaźń. Bukiet urodzinowy z żółtych kwiatów najlepiej zatem podarować dla współpracowników, przyjaciół, krewnych, kiedy chcemy pogratulować im sukcesu.

Kwiaty w tym kolorze: żonkil, słonecznik, jaskier, frezja, tulipan, róża.

Pomarańczowe kwiaty na urodziny


To bardzo ciepła i pozytywna barwa, nic więc dziwnego, że kojarzy się z energią, entuzjazmem i kreatywnością. Bukiet pomarańczowych kwiatów z pewnością ożywi wnętrze każdego pomieszczenia i zainspiruje do działań. Kolor pomarańczowy to połączenie czerwonego i żółtego, w związku z czym scala ze sobą ich znaczenia. Bukiet kwiatów urodzinowych utrzymany w kolorystyce pomarańczowej, może oznaczać fascynację drugą osobą lub chęć zrobienia następnego kroku. Kwiaty o tej barwie nadają się także jako prezent dla krewnych oraz przyjaciół.

Kwiaty w tym kolorze: róża, tulipan, goździk, gerbera, lilia.

Białe kwiaty na urodziny


Kolor biały ma wiele znaczeń i wszystkie one są pozytywne. Barwa biała to oznaka czystości, niewinności, wierności, szczerości i mądrości. Białe kwiaty podarowane na urodziny będą zatem wyrażać przede wszystkim życzenie wszystkiego, co najlepsze dla solenizanta oraz szacunek. Bardzo często bukiet białych kwiatów spotykany jest na uroczystościach ślubnych, gdyż podkreślają one szczerość uczuć.

Kwiaty w tym kolorze: róża, tulipan, goździk, gerbera, lilia, konwalia, frezja, margerytka.

Fioletowe kwiaty na urodziny


To kolor, który podobnie, jak żółty, może mieć dwa znaczenia. Starszym pokoleniom może kojarzyć z żałobą i pokutą, więc należy uważać, jeśli zastanawiamy się, jakie kwiaty na urodziny podarować rodzicom lub dziadkom. Obecnie kwiaty te kojarzone są bardziej z bogactwem, elegancją i wyjątkowością. Bukiet fioletowych kwiatów wręczony w urodziny może przekazywać solenizantowi, że jest dla Ciebie wyjątkowy, a jeśli urodziny obchodzi kobieta, fioletowe kwiaty będą podkreślać jej wdzięk, dojrzałość oraz kobiecość. Pamiętaj jednak, żeby kwiatów o tej barwie nie dawać na urodziny swojej dziewczynie, gdyż może odebrać to jako znak rozstania.

Kwiaty w tym kolorze: irys, fiołek, hiacynt, storczyk, tulipan.

Niebieskie kwiaty na urodziny


To kolor wody oraz nieba, dlatego też jego symbolika jest bardzo pozytywna. Przede wszystkim oznacza uduchowienie, spokój oraz czystość, ale także kreatywność, czy inspirację. Kwiaty w tym kolorze podarowane na urodziny będą wskazywać na nasze zaangażowanie lub zaufanie. Kolor niebieski wśród kwiatów to także oznaka przyjaźni, więc warto podarować je przyjacielowi, by podkreślić, jak ważny jest dla nas.

Kwiaty w tym kolorze: hortensja, chaber, niezapominajka, storczyk, dzwonek.

Bukiety urodzinowe online!


Kiedy już zapoznałeś się z mową kwiatów i wiesz, jaki bukiet na urodziny chcesz podarować solenizantowi, czas na jego zakup. Jeśli przebywasz daleko od swoich krewnych lub przyjaciół i nie masz możliwości, aby osobiście wręczyć kwiaty i złożyć życzenia urodzinowe, nie martw się! Kwiaciarnia LaFlora od lat specjalizuje się w doręczeniu kwiatów do adresata, więc wystarczy, że w kilku prostych krokach zamówisz na naszej stronie wybrany przez Ciebie bukiet, a my zajmiemy się resztą i w Twoim imieniu wręczymy kwiaty na urodziny.

Zobacz również:

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Kwiaty na urodziny wg miesiąca

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny

Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?

Kwiaty na prezent - cięte czy doniczkowe?

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Jakie kwiaty na podziękowanie?

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?

Jakie kwiaty na imieniny podarować?

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie