Słodkie prezenty - Sprawdź

Urodziny to dla wielu osób jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. To czas, w którym lubimy spędzać czas z najbliższymi, zrobić coś miłego lub nietypowego i co najważniejsze – otrzymywać prezenty! Urodziny to także okazja, aby pokazać drugiej osobie, jaka ważna jest dla nas. Istnieje wiele sposobów na to, by wyrazić nasze uczucia do Solenizanta. Niektórzy decydują się na szalone pomysły na prezent, drudzy idą bezpieczniejszą drogą, a jeszcze inni wybierają tradycyjną formę, czyli bukiet pięknych kwiatów urodzinowych. Kwiaty na urodziny to nadal bardzo popularny prezent, który potrafi wywołać wiele pozytywnych emocji u Solenizanta. Pytanie tylko, jakie wybrać kwiaty na urodziny w zależności od miesiąca?

Kwiaty na urodziny - jaki kwiat?


Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale każdy miesiąc posiada swój własny kwiat. Zupełnie inny gatunek będzie urodzinowym kwiatem stycznia, a jeszcze inny grudnia. Kwiaty przypisane są do określonego miesiąca na podstawie wartości związanych z kwiatami. Co ciekawe,  osoba urodzona w którymś z miesięcy, może przejąć niektóre z cech przypisywanych kwiatowi z danego miesiąca. Warto zatem znać, jakie kwiaty na urodziny podarować osobie urodzonej w lutym, a jakie lepiej osobie z lipca. Z pewnością pomoże Ci to w wyborze odpowiedniego bukietu kwiatów na urodziny dla Solenizanta.

Styczeń – kwiaty urodzinowe

Styczniowymi kwiatami urodzinowymi są goździki. Te zachwycające swoim pięknym wyglądem kwiaty cięte dostępne są w wielu barwach. Z łatwością zatem można stworzyć z nich bukiet dla każdej osoby, w zależności od gustu kolorystycznego Solenizanta. Symbolika kwiatów goździków jest równie wspaniała, co same kwiaty i wiąże się z miłością, fascynacją i lojalnością. Bukiet na urodziny z samych goździków lub w ich przeważającej liczbie znakomicie nada się dla osób urodzonych w styczniu.

Kwiaty na urodziny goździki

Luty – urodzinowe kwiaty

Bukiet kwiatów na urodziny dla osoby urodzonej w lutym najlepiej skomponować z fiołków. Chociaż luty ze względu na obchodzone 14 lutego Walentynki, bardziej kojarzony jest z czerwoną różą, to właśnie fiołki są urodzinowymi kwiatami tego miesiąca. Te piękne fioletowe kwiatki wyrażają sobą cnotę, skromność oraz pokorę. Bukiet fiołków jest znakomitym sposobem, aby pokazać, że Twoje uczucia do Solenizanta są prawdziwe.

Marzec – kwiaty urodzinowe

Narcyz to kwiat, który przypisany jest do marca jako kwiat urodzinowy tego miesiąca. Narcyzy symbolizują odrodzenie oraz nowy początek ze względu na to, że rozkwitają właśnie wiosną. Ich nazwa wzięła się od słynnego bohatera greckiej mitologii – zakochanego w sobie Narcyza, który umarł, wpatrując się we własne odbicie. Bukiet świeżych narcyzów podarowany na urodziny będzie przekazywać Solenizantowi, że łączy Was szacunek i przyjaźń.


Kwiaty na urodziny narcyz

Kwiecień – kwiaty na urodziny

Kwiatem urodzinowym dla kwietnia jest stokrotka. Któż z nas nie plótł w dzieciństwie wianków z polnych stokrotek? Te piękne drobne kwiatki mają kilka znaczeń: czystość, niewinność i lojalna miłość. Reprezentuje także płodność i macierzyństwo, dlatego bardzo często bukiet stokrotek wręcza się kobietom w ciąży lub świeżo upieczonym mamom.

Maj – urodzinowe kwiaty

Lilia to królewska roślina, posiadająca kwiaty w kształcie dzwonu, o bardzo słodkim zapachu. Uwielbiane są przez wielu sympatyków kwiatów ciętych. Szczęściarzami są jednak osoby urodzone w maju, gdyż kwiaty te przypisane są właśnie jako urodzinowe kwiaty tego miesiąca. Lilie wyrażają sobą pokorę, czystość oraz słodycz. Dostępne są w wielu różnych odmianach i kolorach, dzięki czemu co roku można zachwycać Solenizanta zupełnie innym bukietem urodzinowym, skomponowanym właśnie z lilii.

Kwiaty na urodziny Lilie

Czerwiec – kwiaty urodzinowe

Czerwiec powiązany jest z jednym z najbardziej popularnym gatunkiem kwiatów – różą. Uwielbiane przez ludzi na całym świecie róże, występują w dużej liczbie gatunków, a ich wygląd i zapach zależy właśnie od  ich odmiany. Róże to głównie symbol miłości, piękna  i honoru. Warto jednak pamiętać, że bukiet róż może mieć jednak różne znaczenie, w zależności od koloru kwiatów.

Lipiec – kwiaty urodzinowe

Kwiaty na urodziny, które można podarować osobom urodzonym w lipcu to ostróżki. Te piękne rośliny ozdobne występują w wielu gatunkach oraz kolorach, dzięki czemu mamy szeroki wybór, jakie kwiaty na urodziny podarować Solenizantowi. Kwiat ostróżki wyraża lekkość, duchowość i piękno natury.  Czyż nie ma piękniejszych kwiatów, którymi można świętować wakacyjne urodziny?

Sierpień – kwiaty urodzinowe

Kwiatami sierpnia są zdecydowanie gladiole, gdyż wtedy są one najbardziej dostępne. Charakteryzują się spiczastymi kwiatami, bardzo długimi łodygami oraz mnogością gatunków i szeroką gamą kolorów. Ten sierpniowy kwiat urodzinowy swoją nazwę posiada od łacińskiego słowa „gladius” oznaczającego „miecz”, dlatego też niektórzy z nas znają go pod nazwą „mieczyk”. Ze względu na swoje powiązania historyczne ze starożytnym Rzymem, gladiola symbolizuje siłę, hojność i odwagę.

Kwiaty na urodziny gladiola

Wrzesień – kwiaty urodzinowe

Jeśli zastanawiasz się, jakie kwiaty na urodziny podarować osobie urodzonej we wrześniu, odpowiedzią są astry. Astry to bowiem kwiaty przypisane wrześniowi ze względu na ich jesienny czas występowania. Te piękne, wyglądem przypominające stokrotki, kwiaty niosą za sobą znaczenie wiary, miłości i mądrości. Bukiet z astrami z pewnością przyciągnie wzrok swoimi żywymi i mnogimi barwami każdą obdarowaną nim osobę. To zdecydowanie dobry wybór na kwiaty na urodziny dla każdego wrześniowego Solenizanta.

Październik – kwiaty urodzinowe

Piękne kwiaty na urodziny dla osoby urodzonej w październiku? Nagietki! To gatunek kwiatów uwielbiany przez większość osób ze względu na ich piękny złocisty kolor oraz nieco pikantny zapach. Nagietki to bardzo wytrzymały kwiat jesienny, w związku z czym bukiet świeżych nagietek podarowany Solenizantowi z października wyrażać będzie determinację, by osiągnąć sukces. Osoby urodzone w październiku są często pełne pasji i kreatywności – tak samo, jak ich urodzinowy kwiat.


Kwiaty na urodziny nagietki

Listopad – kwiaty urodzinowe

Listopad należy do bardzo popularnych o tej porze roku kwiatów, a mianowicie margerytek. Kwiaty te mnóstwo osób kojarzy z chryzantemami, często spotykanymi na cmentarzu przy okazji Wszystkich Świętych. Margerytki jednak występują w kilku odmianach, które różnią się od siebie znacząco wyglądem, a także można je dostać w wielu różnych kolorach. Kwiaty te podarowane w bukiecie mogą nieść za sobą zupełnie inne znaczenie, w zależności od tego, w jakim kolorze został skomponowany bukiet. Czerwona margerytka służy do okazywania miłości, biała to okaz niewinności, a żółta chryzantema to znak nieodwzajemnionej miłości.

Grudzień – kwiaty urodzinowe

Grudzień wszystkim kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, więc nikogo nie powinno zdziwić, że grudniowym kwiatem urodzinowym jest poinsecja, potocznie zwana gwiazdą betlejemską. Kwiaty te oznaczają radość, sukces oraz dobrą nowinę. Osobom urodzonym w grudniu warto zatem podarować bukiet z poinsecji lub jej formę doniczkową, aby wyrazić, że są wyjątkowi. Taki prezent w formie kwiatów na urodziny z pewnością przypadnie do gustu grudniowym Solenizantom.


Kwiaty na urodziny gwiazda betlejemska


Jak widać, każdy miesiąc ma swój kwiat i każdy z nich wyraża zupełnie coś innego. Jeśli nie wiesz, jakie kwiaty kupić dla dziewczyny na urodziny lub swoim najbliższym, warto wybrać ich urodzinowy kwiat. Podczas wręczenia bukietu kwiatów urodzinowych możesz podzielić się z nimi, dlaczego właśnie takie kwiaty dostali z okazji urodzin. Pewnie wiele osób nie ma pojęcia, że ich miesiąc urodzin ma swój własny, wyjątkowy gatunek kwiatów. Kwiat to nadal wspaniały sposób na powiedzenie Solenizantowi, kim dla Ciebie jest oraz pokazanie mu, co dla ciebie znaczy.

Zobacz również:

Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Jakie wybrać kwiaty na urodziny?

Najpiękniejsze kwiaty na urodziny

Czy bukiet kwiatów to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny? Czemu nie!

Imieniny - jaki bukiet wybrać z tej okazji?

Jakimi kwiatami można podziękować promotorowi pracy magisterskiej?

Kwiaty na prezent - cięte czy doniczkowe?

Niepowtarzalne i wyjątkowe kwiatowe prezenty

Jakie kwiaty na podziękowanie?

Top 10 bukietów na narodziny dziecka

Jakie kwiaty kupić dla Kobiety?

Jakie kwiaty na imieniny podarować?

Najlepsze propozycje na prezenty z wiosennych kwiatów

Bukiet piwonie