Słodkie prezenty - Sprawdź

Kwiaty na pogrzeb nie kupujemy zbyt często i wiele osób ma problem z ich wyborem. Dlatego na wstępie należy poznać różnicę między wieńcem pogrzebowy, a wiązanką pogrzebową.


Wieńce i wiązanki z dostawą na pogrzeb w całej Polsce

Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Pamięć w sercach
369,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
Zawsze darmowa dostawa!
Wieniec pogrzebowy – Bramy nieba
449,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka na Wszystkich Świętych
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka na Wszystkich Świętych
169,00 zł
Zobacz więcej
Kwiaciarnia Laflora - Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
Zawsze darmowa dostawa!
Wiązanka pogrzebowa – Droga ku niebiosom
279,00 zł
Zobacz więcej

Zobacz więcej

Czym się różni wieniec od wiązanki?

Wielkość:

Wiązanka pogrzebowa jest mniejsza, przez co bardziej poręczna i łatwiejsza w transporcie. Średnice wiązanek zależą od sposobu ułożenia kwiatów i zwykle mają około 70 cm długości i 50 cm szerokości. Wieniec pogrzebowy jest znacznie większy od wiązanki pogrzebowej przez co ciężki i trudny w transporcie. Średnica wieńca to około 110cm.

Kształt:

Wieńce pogrzebowe mają zwykle kształt okręgu. Jednak w niektórych częściach Polski można spotkać elipsy. Wiązanki pogrzebowe przyjmują różne kształty: okrągłe, pół okrągłe, kształt krzyża, serca itp.

Sposób ułożenia:

Wiązanki pogrzebowe zwykle układa się we florecie (gąbce florystycznej), przez co kwiaty utrzymują swoją świeżość dłużej. Dlatego wielu klientów wybiera taką kompozycję, gdy wiązanka pogrzebowa zabierana jest w daleką podróż. Wieńce pogrzebowe układa się głównie na podkładzie z naturalnego igliwia (świerk lub jodła). Kwiaty mają ograniczony dostęp do wody, dlatego przygotowuje się je w dniu dostawy.

Ekspozycja:

Wiązanki pogrzebowe to kompozycje, które układa się pod trumną lub urną osoby zmarłej. Wieńce pogrzebowe można położyć przy trumnie lub powiesić na stojaku. Wielu klientów pyta, czy robimy wieńce na nogach. Odpowiadamy, że nie ma takiej potrzeby, ponieważ stojaki są dostępne w kaplicy i zarezerwowane są dla najbliższej rodziny.

Cechy wspólne obu kompozycji

Kwiaty:

Wiązanki i wieńce pogrzebowe nie mają ograniczeń dotyczących rodzaju i gatunku kwiatów. Jedynie liczba kwiatów, w przypadku wieńców, jest znacznie większa, co wynika z wielkości kompozycji. Jakie kwiaty wybrać na wieniec pogrzebowy lub wiązankę, ze względu na osobę zmarłą, pogodę, znaczenie koloru, trwałość, przeczytasz w artykule pod tym linkiem.

Szarfa:

W obu przypadkach nie ma różnicy. Szarfę pogrzebową przyczepia się do wieńców jak i do wiązanek pogrzebowych. Porady jak napisać szarfę pogrzebową wraz z przykładami.

Cena:

Wydaje się, że w związku z wielkością kompozycji wieniec pogrzebowy jest droższy. Tak jest, gdy porównamy obie kompozycje z tych samych kwiatów. Jednak wystarczy, że wiązankę wybierzemy z drogich kwiatów i cena wiązanki dorówna cenie wieńca lub znacznie ją przewyższy.

Reasumując:

Różnice w obu kompozycjach to głównie wielkość, kształt, sposób ułożenia i ekspozycji. Dlatego też gdy nie jesteś siłaczem i nikt nie pomoże Tobie w transporcie - wybierz wiązankę pogrzebową lub zamów kwiaty na pogrzeb z dostawą. Gdy jedziesz w daleką podróż - wybierz wiązankę pogrzebową lub wieniec we florecie, ponieważ kwiaty lepiej zniosą transport. Gdy chcesz umieścić kompozycję na stojaku, wybierz wieniec pogrzebowy. Reszta zależy od gustu i zasobności portfela.

Zobacz również:

Napisy na szarfach pogrzebowych

Jak składać i pisać kondolencje - przykłady i wzory kondolencji

Wieńce i bukiety na pogrzeb. Najpiękniejsza forma pożegnania

Jaki bukiet na cmentarz do wazonu

Jak zrobić bukiet ze sztucznych kwiatów na cmentarz do wazonu?

Wiązanki pogrzebowe jak zrobić?

Dlaczego warto wysłać kwiaty na kondolencje?

Wiązanki pogrzebowe a kondolencyjne