Słodkie prezenty - Sprawdź

Nowoczesnych bukietów w papierze nie trzeba nikomu przedstawiać. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem, które opanowało florystyczny świat. Szary ekologiczny papier pozwala na tworzenie imponujących wiązanek przyjaznych środowisku. Na czym polega ich fenomen?

Bukiety owinięte ozdobnym szarym papierem nie tylko pięknie uzupełniają całą kompozycję, ale mają także swoje praktyczne zastosowanie. Nadają bowiem wiązankom odpowiedni, specjalnie wystylizowany kształt. Dzięki bliskiemu ułożeniu kwiatów wiązanka prezentuje się niezwykle estetycznie, a szary papier stanowi jej integralną część. Można zatem śmiało powiedzieć, że jest to element, bez którego bukiet straciłby swój wygląd.

Co, jeśli ściągniemy szary papier z bukietu?

W większości przypadków nowoczesne bukiety w papierze nie mają przybrania, a ich forma uzależniona jest od odpowiedniego owinięcia kompozycji. Tak opakowaną całość należy włożyć do wazonu, by cieszyć oko jej wyglądem przez kolejne dni.

Ze względu na to, że kwiaty i ozdobny szary papier stanowią integralną część wiązanki, ściąganie papieru jest niewskazane. W przypadku, kiedy to zrobimy, kwiaty się rozłożą, tracąc przy tym swój kształt. Bukiet należy włożyć do wazonu w pełnej kompozycji. Dzięki temu jego wygląd nie ulegnie zmianie, a estetyka zostanie zachowana. Kontakt papieru z wodą nie wpłynie na kształt starannie przygotowanej wiązanki.

Zobacz również:

Bukiety boho. Florystyczna awangarda